Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindig voltak macskáim, de...

Mindig voltak macskáim, de lakásban sosem. Segítenél?

Figyelt kérdés

Most elköltöztem egy garzonba a 12 kilós kutyusommal.


Ő 11 hónapos, nagyon mozgásigényes. Ezzel nincs baj, mert otthon dolgozom és tudok vele eleget foglalkozni. A gondom az, hogy szerintem hiába vagyok itt, unatkozik.


Imádja a többi kutyát és a macskákat is, a játék a lételeme. Ha itthon vagyunk, nagyon jó kutya, a lábam alatt pihen vagy magában szórakozik valamelyik játékával. De szerintem társaságban sokkal boldogabb lenne.


Gondolkoztam másik kutyán, de azt nem lehet, mert heti rendszerességgel utazgatunk el egy-egy napra. Az hagyján, hogy képtelenség a BKV-t pénzzel bírni, de ráadásul a szabályzat szerint egy járművön egy kutya utazhat maximum. Akinek kettő van, az szerintük így járt. Kutyát magára hagyni nem lehet.


Na de a macska azért egészen más tészta. Egész életemben voltak macskáink és soha nem okozott gondot nekik, ha elmentünk egy-egy napokra. Le se tojták, ettek-itta, elvoltak mint Marci hevesen. A macska nem kötődik úgy, nem csüng az emberen.


Szerintetek ilyen körülmények között érdemes lehet egy cicust hoznom, hogy egymás társasága lehessenek a kutyusommal?


2013. dec. 9. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a macska nem kötődik, hülyeség. Ha csak a kutyának van kinyalva a feneke, a macska meg csak ott létezik a háttérben, naná, hogy nem fog kötődni.

Csak azért tartani macskát, hogy a kutya ne unatkozzon, szerintem elég... rossz. Egy cica sem játékszer, ahogy a kutya sem, ráadásul mi a biztosíték, hogy az új cica nem fogja gyűlölni a kutyákat és ezzel együtt a tiédet is?

Egy szó, mint száz: én nem vinnék macskát csak azért, hogy nehogy unatkozzon már a kutya.

2013. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, félreérthető. Az, hogy tudok vele foglalkozni nem azt jelenti, hogy itthon vagyok vele, hanem hogy napi 2-3 nagy sétára megyünk.
2013. dec. 9. 11:10
 3/5 A kérdező kommentje:

Az elsődleges oka, hogy legyenek társasága a kuytának. Ez nem jelenti, hogy ne szeretném a macskát, vagy ne nyalnám ki a fenekét. Tudom én, hogy kötődnek. Mindig egy ágyban aludtam a cicáimmal, imádom őket.


A kérdés lényege inkább az, hogy vajon egy cica elviseli-e ha egy-egy napra itthon marad a lakásban magában, vagy sem? Nem csak alkalmanként, hanem heti rendszerességgel.

2013. dec. 9. 11:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Én egy hatalmas családi házban nőttem fel, ott nem volt gond a macsekoknak, ha magukban voltak két napig, volt tér, volt kert (macskaajtóval közlekedtek). Elkényeztetett kis mázlisták voltak, szerintem észre sem vették... :D De ez egy kisebb lakás. Vajon elég?
2013. dec. 9. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha otthon dolgozol és ha el is mész, viszed magaddal a kutyát, nem hiszem, hogy nagyon unatkozna. Én inkább abba fektetnék több energiát, hogy naponta le legyen fárasztva, rohangáljon legalább egy órát szabadon, játsszon más kutyákkal, azután már nem lesz vele gondod aznap, mert csak pihenni fog otthon.


A macska kibírja otthon két napig, de akkor meg ő lenne egyedül. Igaz, nekik ez nem egy nagy dolog, könnyebben veszik, mint a kutyák, de azért ők is igénylik a társaságot. Az én macskáim mindig az ajtó előtt ülve várták, hogy hazaérjek, de az is igaz, hogy a kijárós macskák sokszor megvannak úgy, hogy csak enni járnak haza, a többi időt egyedül töltik.

A másik dolog, hogy elég rizikós, milyen lesz a kutya-macska barátság. A kiscica megszokja a kutyát, nem azzal van a gond, de nem minden macska játszik a kutyával és nem minden kutya tud úgy játszani, hogy azt a macska is szeresse...


Arra nem gondoltál még, hogy ideiglenesen fogadj be cicát? A macskamentők elég túlterheltek, lehet, hogy ilyen körülmények közé is adnának macskát. Aztán ha összeszoknak a kutyával, akkor megtarthatod, ha meg nem, majd más örökbe fogadja, ráadásként pedig megmentesz két életet.

Az én kutyám most kölcsön van, van mellette másik kutya, órákat játszanak minden nap. Majd ha hazahozom, egyedül lesz, de fogok mellé hozni ideglenest, így a sajátom is jobban fogja érezni magát, plusz a mentett kutyának is segítek.

2013. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!