Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemrég találtam egy cicát! De...

Nemrég találtam egy cicát! De napok óta fel van puffadva a pocija, mit tegyek?

Figyelt kérdés
kb egy hete befogadtam az utcáról egy kiscicát, aki jelenleg is eleven, játékos és naponta ügyesen wc-zik is. Sajnos tüsszög, és éjszaka alig kap levegőt, cicanáthája van, de ezt próbálom kezelni, s mivel melegen van már javult az állapota, viszont a hasa azóta is nagy és kicsit kemény...jelét nem adja fájdalomnak, vagy rosz közérzetnek....és nem tudom, hogy csak valamit össze evett, vagy bélférge van? Állatorvos nagyon messzi van tőlünk, és még cica boxban is nagyon megfagyna a kicsi főleg ebben az időben, így csak akkor vinném el, ha itthon nem tudok ezzel boldogulni...mit lehet neki ilyenkor enni adni, vagy mivel tudom csillapítani ezt a puffadást? Ha bélférges milyen tünetei vannak és hány napon belül kell dokihoz szállítani?
2013. dec. 9. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod valószínűleg férges és macskanáthája lehet.

Férgességet tudnád féreghajtóval kezelni, de azt is csak állatpatikában tudsz venni, otthoni praktikával nem tudod "kitisztítani".

A macskanátha viszont nagyobb probléma, halálos is lehet a cicának, ha nem kezeli orvos. Ezt szintén nem tudod otthoni dolgokkal kezelni.

Nem beszélve a szükséges oltásokról.

Vidd nyugodtan boxban orvoshoz. Tegyél be neki egy meleg plédet és a rácsot is takard le hogy ne fújjon be neki a szél.

De többet ártasz azzal, ha nem viszed orvoshoz, mint azzal ha kiviszed ilyen hidegben!

2013. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, akkor még a héten elmegyek vele.
2013. dec. 9. 18:38
 3/3 Bokor Gergo válasza:
Vajon nem terhes?
2015. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!