Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha az 1 éves...

Mit tegyek ha az 1 éves macskám mikor mennék az iskolába (vagy bárhova) folyton követ? Vagy mivel tudom leszoktatni?

Figyelt kérdés
Ezzel az a baj hogy az utcánkba előfordul hogy szabadon van egy kutya.Utána meg nem akar visszamenni.Már próbáltam étellel elvonni a figyelmét rólam de meghallotta ahogy nyílik a kapu.Ha az anyja a közelben van az sem állítja meg.Légyszíves segítsetek mert már reménytelen vagyok!

2013. dec. 11. 20:55
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nos , én azt mondanám neked , hogy kérj meg valakit (ha csak nem egyedül élsz)hogy fogja meg mikor mész. Velem is volt ilyen , és látszott a macskámon , hogy nagyon rossz neki :( még most is görcs van a torkomban , mikor mentem ki és ő nem jöhetett :( ez olyan mikor mentem az óvodába és anya meg apa elmentek :( nem biztos, hogy ez jó nekem nagyon nehéz volt , de leszokott róla , néha most is bepróbálkozik , de nem engedem :)



ui. Próbálj meg kedves lenni vele , hogy a bizalma meglegyen :) mert nekem utána egy picit ritkábban bújt oda hozzám , de azért bújt :)

2013. dec. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha viszel ki neki valami nagyon finom kaját? Vagy amíg elmész vidd be a házba. És nem fogja látni, hogy elmentél. Lehet az nem elég ha megfogja valaki, mert látni fogja hol mentél ki és menni fog. Nekünk is ezt csináljäk a macskaink.
2013. dec. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a testvéremmel együtt szoktunk elindulni és más otthon. Most azzal próbálkozom hogy tejet adok neki ami lefoglalja.
2013. dec. 14. 11:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Tejet ne adj neki mert menni fog a hasa nagyon. És emiatt kiszárad, el pusztul. Nyershússal próbálkozz inkább. De abba se legyen háj. És ne disznó hús legyen mert attól fertőzést kaphat. De nem értem.. Addig miért nem lehet bevinni amíg elmentek? Annyit csak megengednek a szüleid.
2013. dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De ha beengedem a házba akkor délután 3-ig ott lesz és a végén bepiszkol vagy megeszi az asztalon hagyott ételt.Akkor viszont a szüleim nagyon dühösek lennének és a végén még macskám sem lenne.
2013. dec. 23. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs otthol senki aki kirakja? Nem piszkit be ha rakol be almot vagy földet. Pl egy lapátra. És az asztalról elpakolsz. Rakol be neki enni és vizet is. Meg egy dobozt amiben allhat. De mielőtt elmész akkor miért nem rakol ki neki egy macska konzervet kiöntve a tálkájára? Azt az egy macskát miért ne lehetne bent tartani? Nekem egész életemben volt és van is macskám. Kint vannak. 2 kicsi van akik fél éve bent vannak mert kicsik. Nincs velük komolyabb gond. Ha szereted, akkor elpakolsz. Rakol be neki kaját hogy ne legyen éhes. És földet, hogy ha kell odapiszkitson. Aztán elalszik a szobádban vagy valahol. Bárhogy is van, ha szereted és sajnálod akkor valahogy meg kellene oldanod. Ha meg be is piszkit , akkor feltakarítani. Egyszerű.
2013. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Délután 3-ig senki sem ér haza így nem tudjuk kirakni. Egyébként apukám allergiás a macskaszőrre így bent semmiképp sem tarthatjuk. Ráadásul reggel eléggé sietek így nincs időm elpakolni mivel nagyon messze lakom a sulitól.
2013. dec. 27. 10:51
 8/11 A kérdező kommentje:
KÉREM OLYAN TANÁCSOKAT KÜLDJETEK AMIBEN A MACSKÁT NEM KELL BEHORDOZNOM A HÁZBA.Én szeretem a cicámat de a szüleim azt, hogy bevigyem a házba nagyon ellenzik.
2013. dec. 27. 10:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél neki valami nagyon finom macska kaja konzervet és add oda neki. El lesz vele. Csak 150 forint. És emeld ki a kérdést! Hogy elől legyen.
2013. dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nos látom nem jött mostanában válasz. Mi újság azóta a cicával? Megvan még? Nekem két kandúrom van, de ők nem ilyenek. Vagyis próbálkoztak régebben, úgy hogy egészen kikísértek a kapuig, majd jöttek volna tovább de visszazavartam őket, vagy visszalöktem a kapun belülre és sietve elmentem. Lehet mégis kijöttek egy darabig, de mindig otthon találtam őket mikor hazaértem. Az egyik különösen óvatos, és okos macska, a kerítések tetején közlekedik, nem megy le a járdára ezt már megfigyeltem. De nagy dolog ha teszel nekik le konzervet, képesek ráugrani egymásra ha a finom szaftos konzervről van szó. Próbáld ki! A Rossmannban vagy akárhol 85 forintért van kis alutasakos kaja, az is elég, hogy elvonja a figyelmét.
2014. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!