Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bántották vagy tüzel?

Bántották vagy tüzel?

Figyelt kérdés
5 hónapos a macskám, nem szeret kint lenni de néha kimegy pár perce (5-10 perc, de van amikor 2 perc után bejön). Ma kimentem és itt volt egy másik macska és vért láttam a teraszon. Nem vettük még észre, hogy tüzelne mert nem csinál semmi szokatlant, viszont most ha az alsó részéhez nyúlunk vagy csak fel akarjuk emelni akkor nyávog. Szerintetek bántotta a másik macska vagy történt köztük valami?
2013. dec. 13. 10:00
 1/5 A kérdező kommentje:
2-3 csepp vérről van szó.
2013. dec. 13. 10:01
 2/5 A kérdező kommentje:
És azóta szinte csak fekszik.
2013. dec. 13. 10:01
 3/5 anonim válasza:
Szerintem tűzel.
2013. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A macska nem vérzésesen ivarzik. A viselkedése jellegzetes lesz, magától is murrogva hempereg.

A macskáknál az első párzás indítja be az ovulációt és a későbbi párzás lesz általában sikeres.

A párzás járhat vércsepekkel. Én megmutatnám állatorvosnak és ha tényleg ivarzik akkor megbeszélnék sürgősen egy ivartalanítási időpontot mielőtt 6 kismacskával lep meg titeket.

2013. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De egyáltalán nem mutatja jelét a tüzelésnek. Nem csinál semmi olyat. Amikor kimentünk akkor se olyan hangot adtak ki mintha nyomnák a menetet. 5 hónapos, féléves kortól lehet.
2013. dec. 14. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!