Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a a macskát...

Hogy szoktassam le a a macskát a tejről? Hogyan szoktathatom meg vele a normális ételt?

Figyelt kérdés
Augusztusban volt 4 kiscicám, ebből mind a négynek találtam gazdát két különböző gazdihoz mentek mind a két helyre kettő. Az egyik két cica gazdája tegnap visszahozta a kettő közül az egyik cicát mert a másik a testvére meghalt, és hogy ez a cica nem maradna el egyedül ezért vissza hozta. Ezzel minden rendben is van, nagyon szeretem az állatokat és semmi gond,hogy visszahozta, a cica anyja is nálam van szóval el vannak. A probléma az,hogy amikor oda adtam a cicákat már elég nagyok voltak, rendesen ettek maguktól stb. Most,hogy visszahozta a cicát kb 4 hónapja adtam neki oda és a cica szinte semmit nem nőt, a korához képest teljesen fejletlen. Eszik magától, de csak tejet eszik semmi mást. Ennek oka pedig,hogy mióta az új gazdájához került az ég világon semmi mást nem evett a cica csak tejet, szilárd kaját csak néha és szerintem valószínű,hogy a cica testvére is ezért halt meg. Nagyon fejletlen a cica és semmit nem eszik tejen kívül, ráadásul nagyon fel van puffadva, nagy a hasa,de pehely könnyű, gondolom a tejtől lehet. Hiába adok neki bármiféle enni valót nem eszi meg csak a tejet, de nem akarok neki tejet adni, normális ételekre akarom rászoktatni. Mit tehetnék,hogyan szoktassam rá? A puffadás ellen mit lehet tenni?

2013. dec. 14. 17:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

A szomszédasszony nagy cicaszakértő,ő mondta egyszer, hogy a macskának nem szabad tehéntejet adni.

Kezdetben adj neki laktózmentes tejet!Míg átszoktatod másra.

A puffadt hasra azt ajánlotta, hogy reszeljek le egy almát, aprítsak-törjek bele kekszet, s azt adjam neki.

Vegyél cicakonzervet, kismacskának való alutasakosat, s azzal próbálkozz!

2013. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Vidd állatorvoshoz.Tejbe áztass be egy kis kenyeret, és azzal próbáld etetni.
2013. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Vigyázz, mert pl. a Whiskas macskakajára ugyanúgy rászokhat, és azután szintén nem hajlandó más cég termékét megenni. Hozzánk került egyszer egy ilyen macska, alig lehetett rászoktatni, hogy bármi mást, akár házi kosztot is megegyen. Én a helyedben csak más gyártók eledeleivel próbálkoznék. Ez a Whiskas cica is nagyon válogatós volt. Mi is próbálkoztunk mindennel, de semmi nem segített. Végül kénytelenek voltunk bekeményíteni, mert tudta, hogy ha nem eszi meg a neki nem tetsző ételt, úgyis adunk neki whiskast. Szóval szegénynek csalódnia kellett, mert nem kapott mást. Mindenféle finomságokat adtunk neki, csak hogy egyáltalán kóstolja meg: főtt húst, sült májat stb. Semmi nem kellett. Aztán 1,5 na múlva már nagyon éhes volt, kénytelen volt elfogadni mégis. Aztán rájött, hogy nem is olyan rossz az. Azután elkezdtünk minden féle mást is adni neki, nem csak ilyen "luxus" husikákat (sajnos nincs rá minden nap keret), de egyre kevésbé kényeskedett. Mostanra már megeszi más gyártók száraz tápjait és konzerveit is, és kap házi kosztot is, ha nem túl fűszeres, só, vagy erős. A virslit vagy a májkrémet különösen imádja, de persze néha kap csak, mértékkel.

Szóval szerintem várd meg, amíg igazán éhes nem lesz, és akkor is valami finomsággal kezdj. Persze ha nem eszik 1,5-2 nap után sem, az gáz. De etettem már én kóbor macskát mézes kenyérrel is az utcán (azt vittem magammal a munkába) és úgy habzsolta, mintha libacomb lenne, szóval szerintem ha igazán éhes, bármit megeszik.

2013. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb macska laktózérzékeny.A tévhittel ellentétben nem jó nekik a tehéntej.Laktózmentes tej ,kefir ,joghurt ,kecsketej már jöhet.
2013. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Whiskas Kitekat és Friskies...Ezekkel ne etesd mert drogot raknak bele.De tényleg!!
2013. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pont az a baj,hogy augusztus óra mióta új gazdihoz került szinte semmi mást nem evett ott csak kecske tejet, és csak tejet hajlandó megenni a szilárd kaját szinte nem is ismeri.
2013. dec. 14. 17:50
 7/18 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elkerülöm majd ezeket a márkákat, köszönöm a tanácsokat.
2013. dec. 14. 17:54
 8/18 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha alultáplált, az gond lehet. Talán felhívhatnál egy állatorvost, hogy mégis mit tanácsol, az nem kerül semmibe. Szoktak adni vitamininjekciót állatoknak, hogy erősödjenek, talán van valami hasonló megoldás. Jó, hogy legalább te szíveden viseled a sorsukat. Basszus, az a gyengeelméjű négy hónaposan is csak tejet adott nekik, istenem. Nagyon szorítok, hogy legalább ő életben maradjon.
2013. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Vidd el állatorvoshoz! Alapos kivizsgálás, féreghajtás (!) a minimum! Ha ennyire fejletlen és visszamaradott ez a legjobb, amit első körben tehetsz.

Az anyamacskát pedig nem ártana ivartalanítani.

2013. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Platypus ***** válasza:

Arra tippelek, hogy olyan borzasztóan férges, hogy nem is képes megemészteni a normális kaját, ezért nem jó neki semmi más a folyékony tejen kívül. Mivel kecsketej volt, legalább meg tudta emészteni.

Szerintem sürgősen vidd el orvoshoz, ha ennyire férges, akkor lehet, hogy nem is szabad hirtelen féregteleníteni, mert a sok egyszerre megdöglő féreg meg is ölheti.

2013. dec. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!