Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Helyesen tettem, hogy megnyito...

Helyesen tettem, hogy megnyitottam a macskám fején a tályogot?

Figyelt kérdés

Négy nappal ezelőtt megjelent egy tályog a macskám fején. Az állatorvosunk elutazott, és egy jó ideig nem lesz most itthon. A cica arca azonban ez alatt a pár nap alatt akkorára puffadt, mintha egy második feje nőtt volna, és már enni sem akart. Hiába vártam, a tályog nem fakadt ki. Mivel a legközelebbi állatorvos 35 km-re van, és a szállítást sehogy sem tudtam megoldani, úgy döntöttem, hogy felnyitom én a tályogot. Vettem a gyógyszertárban steril dolgokat hozzá, és ahogyan az internetes leírásokban találtam, a legpuhább részen ejtettem egy kicsi bemetszést. A genny azonnal ömleni kezdett belőle, alaposan kinyomkodtam majd 10%-os Betadine oldatot fecskendeztem a tályog helyére, és azt hiszem mindent kiöblítettem. Aztán bekentem fertőtlenítővel, és mivel azt is olvastam, hogy a cukor megöli a baktériumokat, így azt is szórtam rá bőven, majd steril kötszerekkel bekötöztem.

Ugye ezzel nem ártottam a cicámnak? Éjjel már aludni is alig bírtam, mert féltem, hogy a nagy duzzanat miatt már nem fog élni, mire reggel kimegyek hozzá. Úgy éreztem mindenképpen tennem kell valamit.

Ha ezek után minden nap többször lefertőtlenítem és átkötözöm a sebét, akkor meg fog gyógyulni igaz? Helyesen jártam el? Azt hiszem a cicám örült neki, hogy megszabadítottam a kínjától, mert bár egy kicsit fájt neki, de miután bekötöztem, bebújt az ölembe és elkezdett dörgölőzni. Remélem nem csináltam azért több kárt, mint hasznot... Kezelte már valaki esetleg házilag az ilyen jellegű sérülést? Mit kell még tennem az eddigieken kívül? Előre is köszönöm a segítséget!



2013. dec. 14. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy baj nem lesz.

A cukor e fajta gyógyító hatásáról még nem halottam.Szerintem nem nagyon öli a bacikat.Azt hanyagolni kéne.Amint vissza jön a doki vidd el hozzá és mond el neki amit itt leírtál.Még akkor is ha addigra már a seb kezd beforrni.Egyébként nem kell izgulni.A macskák nagyon erősek és nagyon nagy a fájdalom tűrő küszöbük.Nem hiába mondják,hogy 9 életük van meg,hogy megélnek a jég hátán is. :)

2013. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Jaj de h*lye vagy!Be kellet volna vinni te észlény!! Egyébként mindent jól csináltál. Cseréld a kötést naponta.
2013. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze, meg fogom mutatni az állatorvosnak, amint hazajött. :) Most is megtettem volna, de tényleg messze van a város, nekem pedig nincs autóm, buszon pedig nem szállíthattam. A saját orvosunk mindig kijön házhoz, így vele jóval könnyebb megoldani a dolgokat. Amúgy a cukros sebkezelést egy állatkórházas oldalon láttam, ott is hasonló sebet kezeltek, de ma már nem találtam. Mindegy, azért itt egy oldal, amin írnak erről a dologról:

[link]

2013. dec. 14. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindent jol csinaltal, nagyreszt, bar a cukor folosleges volt, semmi haszna a talyog eseteben.

Inkabb arra kell figyelni, hogy rendesen ki legyen tisztitva.

Tehat, ha rendesen gyogyul*, akkor a legjobb amit tehetsz az, ha nem piszkalod.


*Tehat nem telitodik ujra, hanem rendesen befor a bor. Ha ujratelitodik, akkor fel kell nyitni, es ujra kifertotleniteni.

2013. dec. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értettem, és köszönöm a segítséget! :) Most néztem meg pár perccel ezelőtt a sebet, és eddig minden rendben van. Nem telítődött újra a tályog, és végre eszik a macskám. :) Remélem a nehezén már túl vagyunk.
2013. dec. 15. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!