Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet levágni a karmát...

Hogyan lehet levágni a karmát egy agresszív cicának?

Figyelt kérdés
Mostanában vettem észre, hogy nem tudja teljesen visszahúzni a karmait a cicám, olyan hosszú neki. Dagasztásnál is beleakad mindenbe, sokszor még játék közben a szőnyegbe is, és olyankor rángatja, mert alig tudja kiszedni, attól félek, hogy egyszer kitépi magának. Amúgy kaparófája idebent nincs, nem is volt soha, de sokat jár ki, ahol a fákon koptatja. Tudom, hogy lehet kapni valami csipeszt, amivel le lehet nekik vágni, de szerintem felesleges beruházás lenne, úgysem hagyná. A gyógyszerbeadáshoz is 2 embernek kell lefogni, míg egy harmadik beadja. Illetve sokszor összekarmol simogatás közben is. 10 éves a cica, szerintem azóta folyamatosan van rajtam macskakarmolás. Egyáltalán nem bújós, nyugodt, szeretgethető cica, így a körömvágás az egy kész tortúra lenne. Állatorvos levágja neki, vagy hogy lehetne megoldani?
2013. dec. 15. 17:48
 1/4 kangaxx ***** válasza:
63%
Bízzad nyugodtan az állatorvosra és még nem is kerül egy vagyonba. De előtte "nem árt tájékoztatni", hogy nem egy simimacska, hanem kissé agresszív, így az állatorvos is tudja, hogy mire készüljön. :)
2013. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A doki ismeri már... :) Köszi!
2013. dec. 15. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám ha kijár a cicád, mert lehet h nem tud felfutni a fára ha veszélyben van.
2013. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De akkor mit csináljak, ha idebent meg nem tud járkálni a szőnyegen sem, mert minden lépésnél akad a karma?
2013. dec. 18. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!