Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Wikipédián olvasom macskák...

Wikipédián olvasom macskák elhagyása, illetve otthonukból való szándékos eltávolítása (bántalmazásukhoz hasonlóan) büntetendő. Miért is?

Figyelt kérdés
mi már több macskát is bíztunk a természetre, nem tudtuk tartani őket és mikor már életképesek voltak, nem szoptak, kivittük őket a város határában lévő hétvégi telkek, városhatár szélére. most lehet megkapom a túlzott állatvédőktől a nagy leb*szásokat, mekorra gyilos vagyok stb. de úgy érzem még mindig jobb mintha magatehetetlen kölyök koruktól eldobtuk volna őket. megvannak az ősi ösztönei mindig is azt hallani hogy megfogják maguknak az élelmet ha igazán éhesek. illetve ha nagyon nem menne, egy határszéli háztartásba sem nehéz bekerülni. mégis mi lennénk a bűnösök? (több ilyen mostanában nem várható mivel csak egy kandúrmacskánk van most illetve a szomszéd 2 vendég macskát is szinte mi látjuk el (idepofátlankodnak enni) szóval ezzel igazán csak szívességet teszünk)
2013. dec. 19. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán jobb lenne az anya macskát ivartalanítani, mint a kicsiket kirakni.
2013. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Én utálom a macskákat, úgyhogy tőlem nem kapsz leszólást :D


De pártatlanul nézve a dolgot: a macska szerintem sokkal jobban feltalálja magát "vadonban", mint a kutya.

2013. dec. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem lehet ivartalanítani azt a szerencsétlen állatot? Komolyan, Magyarország állattartási kultúrája a béka s.gge alatt van.

Egyébként még jó, hogy büntetik. Attól, hogy egy macska nagyobb önállóságra képes, mint egy kutya, még nem jelenti azt, hogy problémamentesen megélne a természetben. Mellesleg azt sem értem, hogyha ekkora problémát okoz egy macska tartása, akkor miért kell macskát tartani?

Amúgy második, ha utálod a macskákat, miért írsz ebbe a témakörbe? Én pl. utálom a pókokat, ezért nem is írok a rovarok, ízeltlábúak témakörbe..

2013. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Ivartalanítani kellett volna a nőstény macskát még az első vemhessége előtt! Ha nem tudsz felelősséggel gondoskodni róluk, ne tarts macskát, nem kötelező! És a felelősségbe az is beletartozik, hogy megelőzöd a nem kívánt szaporulatot. Nem a természetre bíztad őket, hanem a szerencsére, meg arra a néhány jószándékú emberre, aki esetleg befogadja őket. Csak sajnos valószínűleg ők sem ivartalaníttatnak, tehát azok is tovább szaporodnak, a kicsiket rábízzák a "természetre", és soha nem szakad meg ez az ördögi kör.

Egyébként olyan, hogy "természet", meg "vadon" már régen nincs, mindent az ember tart az irányítása alatt, a nagy "természetbe" betévedő macskákat kilövik a vadászok. Ha szerencséje van élhet kóbormacskaként, hordákban kukázva az emberek között, néha megfoghat egy-egy egeret, madarat, elkaphat frankó halálos macskabetegséget a kollégájától, amiben lassan, kínok között pusztul, de közben azért tovább szaporodik, létrehozva beteg, taknyos, a csipától kirohadt szemű kismacskák újabb generációját. Annyi képet tudnék belinkelni róluk!

Egyszerűen nem értem az embereket.

2013. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Ráadásul a kóbor macskák kiszorítják a már amúgy is ritka és fogyatkozó vadmacskákat a területeikről, valamint kereszteződnek velük, így talán már nincs is Magyarországon tisztavérű vadmacska.

Amúgy a vadászoknak, vadőröknek, mezőőröknek munkaköri kötelességük lelőni a területükön kószáló macskákat.


Szóval csak gratulálni tudok ehhez a színvonalhoz...

2013. dec. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kangaxx ***** válasza:
90%

Azért, mert nem a szerencsétlen macskák akartak megszületni, hanem a felelőtlen gazda nem ivartalanítja a macskáját.

És azért, mert benne van a törvényben, hogy:


[link]

Az állat kímélete, az állatkínzás tilalma 8. § ..."Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos."

2013. dec. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy második, ha utálod a macskákat, miért írsz ebbe a témakörbe? Én pl. utálom a pókokat, ezért nem is írok a rovarok, ízeltlábúak témakörbe.."


Mert kiadja a főkategória legfrissebb kérdését a főoldalon, kutya, macska, madár, egyre megy. Ollálá :D

2013. dec. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Neked a hús a boltban terem lefóliázva hülyegyerek? Örkológiai egyensúlyról halottál már?! Az a macska ennei akar, de a területen egy dekával több kaja nem lesz, ergó vagy az ott élő álatok elől veszi el a kaját és az döglik éhen, vagy az ott élő állat ügyesebb, és akkor a macska döglik éhen. Radásul még macska viszonylatban nézve is, ha hordod oda a macská attó még mindíg nem hordod oda a kaját, a gyengébbje, - és pont a kölyök- fog éhendögleni, szépen lassan. Hű de humánus vagy...
2013. dec. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Téged kellett volna kitenni 10 évesen az erdőbe. Elvégre az ösztönök ott vannak, 10 évesen már viszonylagos önállóságra is képes vagy. De lásd milyen humánus vagyok elég lett volna 13 évesen kitenni. Ugye milyen rendes vagyok?!

Te egy ***************** vagy ,,|,, -.-

2013. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
86%
Ha felelős állattartó vagy, ivartalanítod a macskádat.
2013. dec. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!