Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most fogadtam be egy cicat,...

Most fogadtam be egy cicat, es nem tudom mit kell tennem. Otletek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 09:23
 1/8 A kérdező kommentje:

most per pillanat a furdoszobaban van,meg szeretnem furdetni.soha sem volt meg macskam.a kutyam nagyon jol kijon veluk,nem bantana de elosszor szeretnem tisztara mosni mielott egybeengedem oket.a cica sem fel a kutyatol,kezben tartottam a kutyat a foldon es a cica magatol jott,es odabujt es simizte magat a kutyaval.szoval ebbol nem lesz gond.

de...mit adjak neki enni,mit keszitsek fekvohelynek,alomnak,igy hogy nincs semmim.csak hetfon tudnak bevasarolni.

furdetesnel ugye nem szabad kutya samponnal megfurdetni?

2013. dec. 21. 09:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sztem ha sima vízzel megmosod, az arcába ne menjen víz. Ha van egy régi már nem használt sütőtepsitek, akkor az jó almosdoboznak átmenetileg, bele homok, ezt naponta cseréld legalább. Macskaeledelt bármelyik kisboltban is kapsz szinte, konzervet javasolnék kezdetnek, esetleg ha májkrém van otthon vagy kajamaradék az is jó. Mindig legyen vize. Legyen egy doboza benne vmi puha ruhával,de nem tuti h ott is fog aludni :D
2013. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hétfőn vigyél neki féreghajtót, bolhairtó cseppet (sztem ez a legjobb), és az állatorvosnál is nézesd meg, megmondja a korát is kb.
2013. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk is anno váratlanul, felkészületlenül került cica. Nem volt kéznél más, csak egy kis diszperzites vödör és abba tettünk homokot. A macsekot nem zavarta, hogy ki-be kell ugrálni, nekünk is jó megoldás volt, mert a korábbi tapasztalataimból az alacsony peremű tálcából könnyen a padlóra kerül a homok mikor kaparja el a melléktermékét. Később vettünk fedett tetejű lengőajtós hiper-szuper macskaalmos ládát, de nem szerette a cicu, mi meg végképp nem, mert hiába volt zárt, valahogy mégis jobban bűzlött. Végül visszatértünk a vödörre és a cica boldogan ugrált ki-be, persze akkor már rendes macskaalommal. Szerintem nem lesz nehéz rászoktatni, mert a macskák nem szeretnek csak úgy bepiszkítani, szeretik földbe csinálni és elkaparni. Azóta már kertes házban élünk és másik cicánk van aki kinti (általában) Egyszer mikor bejött, jobb híján a virágcserépbe végezte el a dolgát :-) Lehet hogy akármilyen föld is megteszi első körben. Az alap amit meg már leírtak, a féreghajtó, bolhanyakörv. A konzerven kívül még a cicák nagyra értékelik a májkrémet, natúr sült husit. Nagyon fontos, hogy sertéshúst nem szabad nekik adni. Azon kívül bármi mehet.
2013. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

másnap a cica a barátnőmhöz került végül.

sok lett volna kutya macsak egybe.

es kb 1 hétre rá a kutyám arca, feje tele lett sebbel, és egy nagy hólyag féle volt a száján. elmentünk dokihoz, kiderült hogy a cicatól elkapott egy bőrbetegséget (trichofitia).Gombás fertőzés. 2 honapig antibiotikumokat szedett.

ezenkívül mi is elkaptuk es nekunk igy gyógyszerezni kellett. ahogy a barátnőmnek is.

2014. ápr. 10. 09:52
 6/8 A kérdező kommentje:
a cica arcán az orra körül voltak ilyen sebfélek.es a cica koszos is volt nagyon. doki azt modta amelyik ilyen az nem egészséges.mivel a macskáknak tisztának kellene lenniük. igy óvakodnunk kell.
2014. ápr. 10. 09:56
 7/8 anonim ***** válasza:
mi lett a cicával?
2014. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
elszokott allitolag
2014. ápr. 13. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!