Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jobb két macska mint egy macska?

Jobb két macska mint egy macska?

Figyelt kérdés
Szóval lakásban lakunk(81m2),van egy 5 és fél hónapos kiscicánk.Én gimis vagyok,anya is csinálja a dolgát,szokott egyedül lenni,de sosem egész nap.Viszont amikor hazaérünk ugye játszunk vele,de csak van dolgunk és ő meg unatkozik és mindenáron magára szeretné vonni a figyelmet.Olvastam sok helyen,hogy egy másik macsek oldaná meg biztosra a dolgot.Boszi(így hívják)unalmában néha tesz olyanokat,amiknek nem örülünk.A kérdésem tehát,hogy ha két cica van,akkor egymással játszanak,tehát két cica nem egyenlő kétszer akkora kupival?Az oké,hogy rohangálnak,meg levadásszák egymást,az lenne a lényeg.

2013. dec. 21. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos nem feltétlenül jobb, nekem van egy testvérpár macskám, nőstény és kan, persze ivartalanítva vannak. Kiskorukban rengeteget játszottak és aludtak együtt, de egyszer valami történt és azóta csak "megtűrik" egymást. Ez csak az én tapasztalatom, nyilván nem biztos, hogy ez az alap. :)


Ettől függetlenül kalkuláld bele a dupla költséget, ami velük jár. Alom, orvos, oltások, miegymás.

2013. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan több macska van, nem kettő, de jobban elvannak, unalomból nem szedik le a függönyt, stb. Persze játék közben előfordulnak balesetek (levert pohár, virágcserép, stb), de csak elvétve :) Lehet érdemes lenne beszereznetek mellé egy másikat, ivartalanítani legalább az egyiket. Nekünk a két kb. hasonló korú fiú gyilkolta egymást mikor ivarérettek lettek, de az ivartalanítás megoldotta a gondot :)
2013. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

itt még fiatal, és eleven, de majd elmúlik lasan, és aztán csak fekszik, meg járkál, ha kaja kell neki, vagy akar valami mást, de már nyuodtabb lesz (talán)

csinálj neki valami játékot, amivel játszhat, tanítsátok meg hogy mit nem szabad csinálni

2013. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam van egy benti perzsa cica és egy kinti-benti egyszerű cica. Mindketten ivartalanítottak. Jól megvannak egymással. Amikor elkapja őket a játék kedve akkor jó sokáig verekszenek.Természetesen nem komolyan csak játékból:)
2013. dec. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Ht. nem tudom. Itt mindenki írja hogy IVARTALANÍTSD! szerintem nem fontos az annyira főleg ha egy nemű cicákra gondolsz. Szerintem jó ötlet lenne a másik cica beszerzése, de ez tőletek függ, hogy az anyagiak hogy bírják. De ha két rosszaság lenne nem unatkozna az az egy elvégre még ő is gyerek :)
2013. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kölyökre gondoltunk és csakis lány cicára,mert Boszi is az:D
2013. dec. 21. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy biztos jó lesz a 2 cica :D
2013. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Maxitabi ***** válasza:

A két cica mindenképpen jobb,ha anyagilag bírjátok:dupla kaja, dupla alomtálca-alommal,orvosi költségek...

Az ivartalanítás mindenképpen alapvető,mert a tüzelő lánycica kínlódásánál nincs rosszabb (nekik egyébként nem élvezet a közösülés,ellés sem!!). Ráadásul nyugodtabb lesz,egy csomó ivarszervi betegséget megelőzhetsz a műtéttel -ami egyszeri kiadás,- és nem fog jelölni sem (lánycicáknál is megfigyelhető a terület megjelölése néha).Ráadásul az ösztön addig hajtja,hogy kiszökik a lakásból is esetleg.A nem kívánt szaporulatról nem is beszélve..

2013. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!