Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskának milyen oltások...

Egy macskának milyen oltások kellenek, milyen árban érhetők ezek el, és melyiket hány éves korban kell beadatni? Kinti-benti macskának.

Figyelt kérdés

Majd ha lesz macskánk, nem akarom az összes oltást beoltatni neki, de a legfőbb oltásokat szükségesnek látom.

Ti milyen oltásokat adtok a macskátoknak? Ezek mennyire megbízhatóak, és mennyire költségesek? Kérlek azt is írjátok le, hogy hány éves korban kapják a macskák őket! Köszönöm! :)



2013. dec. 26. 20:07
1 2
 1/13 piriiiiii ***** válasza:
Külső-belső injekciós oltás (férgek, rüh, bolha, kullancs, minden rossz nyavalya) ellen. És... hm, ebben talán ki is merül a dolog, én nem tudok másról.
2013. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

mások válaszát is szívesen várom. :)

2013. dec. 26. 20:37
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy macskám sem lett beoltatva semmi ellen! Nálunk hála a égnek sose volt semmi bajuk. Féreghajtót 3 havonta adok nekik, mivel kinti cicák, de azt lehet venni állatboltokban akár, nem annyira drága és nem kell belőle sok a macskának, a kilója alapján függ. Az oltásokat feleslegesnek találom! És nem azért mert sajnálom rá a pénzt, de ha belegondolsz, csak az állatorvosi vizsgálat 5000 Ft.- Meg még ilyen-olyan oltás, AMIT ISMÉTELNI KÉNE, ott vagy rögtön egy cicával egy alkalomra, hogy 20000 Ft.-

(és most le szólhat bárki, nekem ez a véleményem)

bocsi ha hosszú voltam

2013. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Veszettség ellen be van oltva,a leukózison gondolkozunk,mert benti cica. A veszettség elleni azt hiszem 6000Ft volt,ez 2x. Plusz féreghajtó volt
2013. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 piriiiiii ***** válasza:
Nem akarom leszólni a hármast, mert valahol igaza van, csak annyit tennék hozzá, hogy azt a 20 ezret elég soknak találom... nekünk öt cicánk van, és minden oltás összvissz max 8 ezerből kijön az összes jószágra,
2013. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. dec. 26. 23:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Leukózis és Fip ellen mindenképp oltasd be. Ezek halálos betegségek. És nagyon csúnya lefolyásuak. Benti macska is ugyan úgy elkapja mint a kinti. Mert a cipő talpáról beviszúk a házba.. Sok macska ezekben a betegségekben hal meg. Hiába bent vannak tartva. Minden állatorvosnál más árak vannak. A neten kikeresed a közeledben lévő állatorvosok telszámát és felhívsz párat. Akinél a legolcsóbb oda viheted. Kb 400 forint körül lesz a leukózis és a Fip oltás. Ha ezek kombinálva lesznek akkor egy inyekcióban több oltás benne van. Mármint egy inyekció több betegség ellen is véd. Fél évente kell oltani . Utána évente. Elég ha egy oltást ki hagysz és el is kapta a fertőzéseket. A googleban is benne van az oltási program.
2013. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4000ret akartam írni. Nagyon sok macska hal meg a leukózis és a Fip ellen. Légyszi kérdező olvass utána ezeknek a betegségeknek. Nagyon sok emberrel találkoztam mostanában akinek a macskaja elkapta. És el kelett altatni mert annyira szenvedett. Tavaly az én cicám is ebben halt meg. Nem volt beoltva.
2013. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4000ret akartam írni. Nagyon sok macska hal meg a leukózis és a Fip ellen. Légyszi kérdező olvass utána ezeknek a betegségeknek. Nagyon sok emberrel találkoztam mostanában akinek a macskaja elkapta. És el kelett altatni mert annyira szenvedett. Tavaly az én cicám is ebben halt meg. Nem volt beoltva. Rémísztő és nagyon fájdalmas volt végignézni.:(
2013. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kicsit elszomorított és elgondolkodtam azon, hogy én ugyan nem hagyom, hogy meghaljon a macskám. Bár több 10.000 forintos költségeket nem szeretnék rááldozni, de ha belegondolok, inkább a pénz, mint a cica halála. Együttérzek. :( anno nekem is volt 2 macskám. Az egyik nagyon kezes volt, erős, de ő eltűnz, a màsik pedig szinte a szemem előtt haltmeg egy betegségben. Akkor megfogadtam, hogy bármibe is kerüljön, az én macskám lehfeljebb az öregségében fog meghalni. És akik most olvassák ezt, biztos buggyantnak néznek (egy része..) hogy ennyit akarok költeni, és fogok is. De higgyétek el, hogy inkább aki tudja, az előzze meg a betegségeket, mert utána óriási bűntudata lesz, hogy ha beoltattuk volna, akkor lehet, hogy ma is élne....

2013. dec. 27. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!