Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók, akiknek szobacicáj...

Cicatartók, akiknek szobacicájuk van! (? )

Figyelt kérdés

Tervbe van véve a költözésünk,és kapok majd egy cicát,akit mindenképpen a szobámban szeretnék tartani.

Apukám azt mondta,hogy ha tusolás után is cicázok(azaz miután hazajöttem a suliból) akkor olyan büdi leszek mint amikor vadászgörényekről gondoskodtam.

Persze tudom hogy a göriknek vannak bűzmirigyeik,és a cicák emiatt kevésbé szagosak,sőt...

De ez a mondata szöget ütött a fejembe,és azon gondolkodtam,hogy érdemes lenne-e reggel is tusolnom,vagy valami. Szóval a kérdésem az lenne,hogyha a cica tusolás után is az ölemben pihen(mondjuk úgy tanulok)akkor ez okoszhat -e bárminemű egészségügyi,vagy tisztálkodási problémát,és hogy ilyen esetben hosszú,vagy rövid szőrű cicus lenne megfelelőbb? (Néhány helyen azt hallottam hogy a hosszúszőrűek fennekére ragadhat némi ürülék)És ez azért lenne lényeges,mert perzsa macskát szeretnék(himalájait).



2013. dec. 27. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Á nem leszel büdös!Én a ciámmal alszok és mégis semmi bajom.Ha hosszúszőrű cicád lesz akkor azt naponta többször is ki kell majd fésülni a bundáját. És igy ha rá is ragad a szőréra a kaki akkor is ki kell szedni fésüvel.TUTI NEM LESZEL BÜDÖS!!a macska rettenetesen tiszta állat.Ne higgy apukádnak.
2013. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én rövidszőrű cicát ajánlanák neked.Kevesebb vele a munka. És ha még az öledbe is ül makulátlan maradsz. Ha a cica féregtelenített és be van oltva akkor még csókolhatod is.
2013. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan!! Nem leszel büdös!!És ahogyan az előzők is mondják apukád nem tud semmit. Én is a hosszúszőrű cicámmal alszom és egészséges és szagtalan vagyok. Én is övidszőrű cicust ajánlok ,mert sokkal kevesebb velük a munka mint a hosszúszőrűekkel. Ha van időd és pénzed akkor jöhet.Meddig vagy suliban??
2013. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Csütörtökön 4-ig,és kb 5-re érek haza,míg a többi napokon többnyire 3-ra vagy 4-re. Nem feltétlenül hosszú szőrű cicát szerettem volna,viszont rövid szőrűben még nem találtam olyan fajtát,amelyik bújik,ami nekem nagyon fontos lenne. Gondolkodtam a menhelyi örökbefogadáson is(inkább arra hajlok) de az alapvető problémám itt is az,hogy nem tudok egy tuti módszert az "ölcicák" kiszűrésére. Nagyon megköszönném,ha ezekre a kérdéseimre is válaszolnátok,és természetesen mindenkinek ment a zöld kéz :)
2013. dec. 27. 20:29
 5/12 Platypus ***** válasza:
100%
Apukád nyilván járt olyan lakásban, ahol ivaros kandúrt tartottak, és az egész lakásnak macskaszaga volt, a lakókat is beleértve. Ezt elég egyszerűen el lehet kerülni ivartalanítással, a nőstényeknek meg alapból nincs meg ez a szép szokásuk. Az ivaros kandúrok mindent összespriccelnek az extra büdös vizeletükkel, amit bevesz az összes bútor. De még ebben az esetben sem a macska büdös, hanem minden a környezetében. Maga a macska egyáltalán nem szagos. Van egy kis szőrszaga, de se nem erős, se nem kellemetlen, sőt még csak nem is igazán jellegzetes szag.
2013. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ivaros kandúrok valóban büdösek.Viszont ha ivartalanítatjátok őket akkor semmmi szaguk.A lányok is jelölnek bár nem olyan büdöset mint a kandúrok. A lányokat is ivartalanítatnu kell mivel ha rájuk jön a tüzelés akkor napokig csak nyivákolnak meg véreznek meg agresszivá válnak.
2013. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te jó ég!! Hisz te alig vagy otthon! Nagyon sajnálom a mai diákokat ,hogy szinte fél napokat vannak az iskolában. Az én koromban 4-5 óránk volt max. ű


De se baj.Kell is neked egy cica ,mert tudtad ,hogy a macska dorombolás stresszoldó hatású és kifejezetten egészséges dolog??

2013. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó,tudom,azért is kapok egyet anyáéktól,mert szomorúak,hogy amikor hazajövök,még minimum egy-két órát tanulok,és van amikor nagyon nem sikerülnek a dolgozatok,pedig igyekszem,és akkor nagyon ideges vagyok,és sírok is. Nem lenne baj a fésüléssel,mert azt nagyon szívesen csinálnám akár akkor is ,amikor felmondom a házit :)
2013. dec. 27. 21:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Bizz magadban.Fel a fejjel és jó cicázást!
2013. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Neked is boldog cicás éveket!
2013. dec. 28. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!