Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanított macskák is...

Az ivartalanított macskák is tüzelhetnek? Vagy mi a baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
1,5 éves ivartalanított Perzsa lány. Pár napja folyamatosan ki akar menni de nem tudom miért. Van bent neki alom ,kaja ,viz ,macskafű stb. Ja és egész életében kizárólag szobacica volt.Gondolkoztam ,hogy hámon kiviszem de aztán eszembe jutott ,hogy talán csak igy hivja fel magára a figyelmet szóval hagytam.Nagyon idegesítő ,hogy fél napokat nyávog meg kaparja az ajtót. Játszunk minden nap 2 órát meg kaparója is van.Igen ,és ha elrakom az ajtó elől akkor csúnyán morog.Csak elkötötték neki a petevezetéket.Akkor lehet ,hogy tüzel??

2013. dec. 31. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben a macskád nem ivartalanított. Mivel megvan a petefészke, így szinte biztos, hogy tüzel. Nem kicsit lepődtem meg a dolgon egyébként, mivel ez manapság már nagyon komoly szakmai hibának minősül. Ivartalanításkor minimum a petefészket el kell távolítani, de mivel a bent maradó méhhel is szoktak adódni problémák, az általános gyakorlat szerint az ivartalanítás ma már teljes kipakolást jelent: a méhet és a petefészkeket is eltávolítják.
2013. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Á ,értem!!Szóval a hormonokkal nem változott semmi csak igy nem bir vemhes lenni?
2013. dec. 31. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, viszont az állandó tüzeléstől nagyon könnyen lehet például méhgyulladása. Mihamarabb vidd el egy normális orvoshoz és pakoltasd ki, amíg nem lesz komoly baj!
2014. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!