Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 8 napos cicámnak nagyon...

A 8 napos cicámnak nagyon viszket a füle. És mindig kaparja. A füle tövénél kicsit ki hullott a szőr. De az már kicsi kora óta úgy van. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Rendszeresen kap vitamint már 3 hónapos kora óta. Van itthon nekünk AoleFirst és azzal be fújtam neki és kicsit javult, de most újból előjött és nagyon rossz neki. Állatorvos nincs a közelünkbe. Valami praktika? :((((
2014. jan. 3. 16:52
 1/9 A kérdező kommentje:
És a cica lány.
2014. jan. 3. 16:53
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolom 8 hónapos. Atka gyanús, az orvos ad rá antibiotikumot és atkaölőt, de nyilván a végső diagnózist ő mondja. Ha nincs a közelben állatorvos akkor messzire kell vinni, ennyi. Az ember gyógyszer embernek van, nem macskának.
2014. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De az állat orvos tanácsolt az ismerősöm macskájának is igyen AoleFirs-ot és neki bevált.
2014. jan. 3. 17:37
 4/9 A kérdező kommentje:
ilyen* bocsánat a helyes írásért de telón vagyok..:d
2014. jan. 3. 17:38
 5/9 anonim ***** válasza:

De az aloe first nem atkaölő,annak a macskának nyilván más baja volt.


De az is lehet,hogy gombás,rühes,tetves,fülatkás,stb.

El kell vinni orvoshoz,mert ezek komoly betegségek lesznek kezelés nélkül.

Bőrkaparékot kell vennie a dokinak és célirányosan kezelni.


Nekem is volt fülatkás a macskám 6 hétig tartott kikezelni,pedig időben észrevettük,nem vártunk vele 8 hónapot.

Jelenleg valamilyen bőrgombája van,már 3x újult ki,pedig folyamatosan kezeltettük állatorvossal.Holnap megyünk vissza a dokihoz.


Ez van,aki állatot vállal,köteles ellátni.

2014. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De a szüleim azt mondják hogy úgy is el múlik és nem akarják állatorvoshoz vinni..pedig én mondtam!! És az a baj hogy van ezen felül 4 macskánk és szerintem ők is el kapták. De ebből csak 2 macska szelíd a többit nem tudjuk megfogni mert olyan vadak.
2014. jan. 4. 08:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem múlik el,csak rosszabb lesz.A szüleid tanulhatnának valamit a felelős állattartásról,vagy nem kell állatot tartani.
2014. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ők már csak ilyenek. :|| Volt egy macskám aki agyvérzést kapott, és nem vittük el orvoshoz 3 hét alatt meg gyógyult. Éjjel-Nappal vele voltam:) És az egyik ismerősöm macskájának is fülatkája volt és az állatorvos az Aole First-öt ajánlotta neki vagy aolevera növényt.
2014. jan. 4. 12:28
 9/9 anonim ***** válasza:

De basszus,kaptál aloe first-öt,használtad,nem használ,a macska nem javul (ami nem meglepő mert az aloe NEM atkára van) erre most idejössz tanácsot kérni,meg erősködsz,hogy de másnak használt.


NEKTEK NEM HASZNÁL,nem atka ellen van,ráadásul az sem biztos,hogy atkás a macska,mert nem vittétek orvoshoz,aki ezt megmondja.


Tehát 2 lehetőség van:

1)elviszitek orvoshoz,aki majd megmondja mivel kell kezelni és hogyan (nem aloe first-öt fog mondani)

2)végignézitek,hogy sebesre vakarja magát,kihullik a szőre és szenved..


Ennyi.

2014. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!