Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítással eltűnik a...

Ivartalanítással eltűnik a tipikus orrmaróan büdös kandúr pisi szag?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kandúr macskám, akit bezárunk ha hideg van a garázsba, alommal együtt, viszont mindig iszonyúan büdös van benn, pedig napi 2x van cserélve az alom, a macska meg össze 5-6 órát van benn. Falun élek, itt meg sajnos nem nagyon fogadják el, hogy a kandúrokat is ivaratalanítani kéne, nem a nőstény macskákat, mondván, hogy hadd élvezze ő is a szexet (nem mintha azért csinálnák..) így anyáék hiába haladószellemű és intelligens felnőttek, ennél az elvnél levannak ragadva, pedig elég jártas vagyok a témában, szóval tudom mi merre hány méter, meg pl a szuka kutyám már ivartalanítva van a szaporulat létrejövésének elkerüléséért.


Mind1, a kérdés lényege az lenne, hogyha kiivartalaníttatnám a macskát, akkor csökkenne-eltűnne a szag? Vagy ez nem befolyásol?


Kösz!


2014. jan. 6. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pár hét után teljesen eltűnne ez a büdös jelölés.
2014. jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kor-Nelly ***** válasza:
100%
Fogadtam már be ivaros kandúrt, akit a befogadás után 1-2 héttel vittem csak el ivartalanítani. Addig sajna jelölgetett mindent a lakásban és az udvaron is....Egyetértek az előttem szólóval, nem azonnal szűnik meg a jelölgetés. Gondolom, hogy ahogy fokozatosan csökken a hormonszintje, az befolyással van a jelölgetésre.
2014. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2 éves macskánál a jelölés már szokássá rögzülhet, az nem biztos, hogy megszűnik ivartalanítás után, de a förtelmes kandúrmacska szag, az tuti eltűnik, amint kiürülnek a szervezetéből a hormonok.
2014. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zafírmacska válasza:
Kérlek szépen, mindenképpen ivartalanítsd a kandúrodat! Vidéken nagyon kegyetlen és érdektelen a nagy többség, mivel a macska és kutya szaporulatokat vagy megölik (vízbe fojtják, tűzbe dobják, agyonverik, kiteszik) vagy csak szélnek eresztik mikor már nem szopnak. ISZONYATOS!!!! A kandúrod lehet nem visz majd haza kiscicát, de több nőstényt is teherbe ejthet!!! Kérlek, ha állatbarát vagy, mindenképp ivartalanítsad, nem sok pénz kandúrnál és 1 nap alatt jól is lesz. A szag is eltűnik.
2017. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!