Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg sok probléma van a...

Tényleg sok probléma van a cicákkal? Tényleg sűrűn betegek, orvoshoz kell vinni őket?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 06:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Cicája válogatja. Az enyém csak az oltások miatt volt eddig orvosnál.
2014. jan. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Egyáltalán nem. Nekünk kinti macskáink vannak és mindig is voltak cicáink az évek alatt, alig volt velük valami probléma. Mifelénk a többi macska is egészséges, nem nagyon kell velük az orvoshoz rohanni, néha tűnik csak fel egy beteges példány (pl. macskanáthával, vagy kötőhártyagyulladással), akkor már mindenki arról beszél, annyira nagy szám, hogy beteg macska van itt és vigyázni kell a mieinkre.

Pedig itt vidéken aztán nem fajtatiszta macskák vannak, hanem mindenféle keverékek, mert aki ugye hagyja a nőstényét vemhessé válni, akkor az is kinti és több macskával is párzik egy időszak alatt. A kiscicákat pedig ingyen adogatják (bár inkább ivartalanítanák a felnőtteket, mert túl sok a macska), de egyik sem beteges, nagyon ritka ha valakinek beteg a macskája, pedig nincs igazán magas szinten itt sem a macskatartás, úgy értem legtöbben olcsó konzervekkel kb. szemétből készült tápokkal és maradékkal etetnek, vitamint sose vesznek, vagy csak nagyritkán, féreghajtót is csak mert én kérni (vagy adni) szoktam, ha az enyémeknél is megcsinálom a kúrát (nehogy rögtön visszafertőződjenek másik macskától).


Szerintem egy benti macskával sem sok a baj és alapvetően az sem gyakran beteg, talán azért lehet itt több ilyen kérdés, mert minden apróság miatt aggódnak egyesek, pláne akinek először van macskája. Vagy mert többségük fertőző betegség és egymástól kapják el.

2014. jan. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem feltétlenül, de ezt nem lehet előre tudni.

Nekem 6 évesen hunyt el a szobacicám, de addig is volt egy időnként visszatérő betegsége.

Ismerőseimnek ment el cicája szintén 6 évesen, 13 és 14, illetve 19 (!) évesen.

Persze mindegyiküknél próbáltunk kezeléseket, amik bizony akár százezren felüli összegekbe is kerültek.. ráadásul sajnos hiába.

2014. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem, ha megkapják az éves oltásokat, féreghajtót + ki vannak ivartalanítva nem nagyon betegeskednek.
2014. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért pl. frontline vagy hasonló cseppekkel is érdemes őket kezelni, mert ott a sok ártalmas bolha, kullancs, szúnyog, atka stb.

De szerintem ha ezek megvannak (már előttem felsoroltak párat, azokkal együtt értem), akkor nem nagyon van probléma.

Olyankor már csak véletlen baleset történhet (pl. nem számít valahol egy kutyára és nem sikerül elmenekülnie és kicsit megkapja stb.) vagy ha nincs szerencséje, akkor genetikai alapon előjön valami probléma.

De nálunk egyébként meglepően ritka az ilyesmi, pedig itt tényleg mindenkinek kinti macskája van, kutya is van sok helyen, autók is, buszok is járnak stb. A macskák is összevissza párosodnak, mert az ivartalanításról sajnos sokan nem is hallottak, tehát ha kismacskát hozol nem tudhatod, mi lesz később. Mégis általában egészségesek a cicák és szerencsére sokáig élnek, jó egészségben. Általában már kiskorukban is látni rajtuk, hogy egészségesek-e vagy sem, pl. olyan van ritkán, hogy valamelyik kölyök folyton hasmenéses vagy gyulladt a szeme stb. De ezeket általában altatni szokta az orvos, mert van amikor egyszerűen nem elég életképesek vagy hasonló és nem lehet őket gyógyítani. Sajnos nagyon ritkán van ilyen, de mifelénk ez tényleg ritka. Szóval szerintem a macskák nagyon szívós állatok és igen ritkán betegek, alapvetően alig van gond velük, talán más állatokkal több van. De én ezt most a sima házimacskákra értettem, lehet, hogy akadnak beteges fajták (ott azért gáz, ha az ember kifizet kb. százezer forintot és beteges macskát kap, arra érdemes nagyon figyelni, sőt szerintem sima házimacska is lehet ugyanolyan okos, aranyos és szép, ráadásul ingyen).

2014. jan. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. igazából nem kinti macska lesz,mert városban lakom szóval suobacicakent fogom tartani.:)
2014. jan. 10. 06:26
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
évente oltás + jó gazdi a hosszú cicaélet titka :)
2014. jan. 11. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ!:)
2014. jan. 12. 09:07
 9/11 anonim válasza:
Attól függ milyen fajta például a házimacskák nagyon szívósak
2014. jún. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem még nem volt semi baja
2014. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!