Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baja lehet a cicámnak?

Baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Szükségem lenne a tanácsaitokra, mert el fogom vinni orvoshoz holnap, de nagyon aggódok miatta, hátha tapasztalt már valaki ilyet. Körülbelül 2 éves, kislány cicám már szeptemberben dús téli bundát növesztett, egyébként rövid szőrű. Most nem tudok úgy hozzányúlni, hogy ne maradjon rengeteg hosszabb szőrszál a kezemen. Meleg van ugyan a lakásban, de csak nem januárban vedli le, nem? Meg a bal szeme mintha nem lenne teljesen nyitva. Ki is tudja nyitni minden probléma nélkül, ha odafigyel, vagy fókuszál, csak az "alapbeállítás" más. Mintha a felső szemhéja ereszkedne kicsit meg. Nem zavaros, semmi sem látszik rajta. Ugyanúgy viselkedik, mint eddig, nem mutatja jelét semmi problémának. Egyszer, tavaly, szintén vedlés közben már volt ilyen a szemével, akkor ugyan durvábban, 2 napig csak félig volt nyitva ugyan az a szeme, de mire tudtam volna dokihoz vinni az ünnepek után, elmúlt. Mellesleg akkor még a testvére is vele volt, azt hittem, hogy játék közben kapott bele neki, akkor sem látszott semmi a viselkedésén, a szeme is tiszta volt. Most viszont paranoiás vagyok, vagy én nem tudom, de nagyon szeretem őt, és beleőrülnék, ha komoly baja lenne.

Szerintetek ez mitől lehet? Nemrég múlt el a tüzelés, eddig sajnos nem tudtam ivartalaníttatni. Tudom, hogy ezért sokan le fogják harapni a fejem, de nem volt sajnos munkám, de a macskát szeretem, és az a másoknak "csak pár ezer forint" nekem igenis nagyon sokat számított.

Valaki tapasztalt már esetleg ilyet? Van valami ötletetek?

(A belémkötőknek mégegyszer: Szeretem a cicát, nem vagyok felelőtlen, csak szegény. Ivartalaníttatni fogom!)


2014. jan. 8. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Kötőhártya gyulladás. Orvoshoz!!!! A szeme fehérje nem piros??
2014. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. Egyáltalán. Semmi sem látszik másmilyennek. Kedve, étvágya ugyan olyan, mint eddig.
2014. jan. 8. 22:15
 3/5 A kérdező kommentje:
És a szőre? Az csak vedlés?
2014. jan. 8. 22:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is kötőhártya gyulladás. A szőrhullás meg csak szőrhulás
2014. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Azért valamennyire megnyugodtam. A kötőhártya gyulladás kezelhető. A szőrhullással sincs akkor gond. Köszönöm. :) Azért a szőrére is rákérdezek a dokinál. Biztos, ami tuti.
2014. jan. 8. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!