Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Visszajön a kiscicám?

Visszajön a kiscicám?

Figyelt kérdés
Tegnap délután kiment játszani, de azóta nem találjuk, este mindig bent alszik nálam....szép tiszta macska. 6honapos kislány...nemtudom merre lehet. van esély hogy visszajöjjön??

2014. jan. 13. 09:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
3%
nem,mert ide költözött hozzám
2014. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Kössz...
2014. jan. 13. 09:30
 3/34 anonim ***** válasza:
56%
Lehet ellopták, mint az enyémet...
2014. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy lenyúlta valaki....
2014. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
16%
valszeg egy autó széttrancsírozta valahol.
2014. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
3%
kinai kifözdében szeretik a cicákat
2014. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
37%
Lehet csak elcsavargott és ma hazamegy, esetleg valaki befogta, bezárta. Ha így van lehet 1-2 nap héten belül hazamrgy. Az autó, vagy méreg esetén lehet hogy már nem fog sajnos.
2014. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
faluban élek, ha elütötte volna az autó azt tudnám szerintem. még megkérdezem a szomszédokat hátha látták.
2014. jan. 13. 10:05
 9/34 anonim ***** válasza:
73%

Én nem tudom mi van az emberekkel, jön itt a sok h<lye a kínai kifőzdékkel, autókkal, minden marhasággal. Nyilván nektek is jól esne, ha eltűnne az állatotok, vagy ha már azt nem szeretitek annyira, akkor pl. az anyátok és valaki beírná, hogy már sosem megy haza meg megerőszakolták majd megkínozták és vízbe fojtották. Hát gratulálok azoknak, akik ilyen kérdéseknél viccelődnek! Menjetek dolgozni! Ha szabadnaposak vagytok akkor meg tegyétek magatokat hasznossá, szedjetek szemetet az utcán vagy valami, munka mindig van! B>romarcok...


Kérdező, szerintem a mérgezés és ilyesmi nem esélyes, hiszen ha elvileg mindig bent volt a cica és még nincs is nálatok régóta, akkor nem valószínű, hogy bárki annyira utálta volna, hogy szándékosan ártson neki. Kutya és autó valóban szóba jöhet, mert benti macskaként ezeket még lehet nem ismerte, de azért a macska nem buta, elszalad ha látja, hogy valami gyorsan/agresszívan közelít felé, pláne a kismacska, ami még bizalmatlanabb!

Szerintem a legesélyesebb itt most az, hogy eltévedt kicsit, vagy még felfedezi a környezetét és nem óhajt hazamenni, mert nem végzett. Sajnos nem szabad kiengedni őket, csak fokozatosan, hogy szokják a helyet és visszataláljanak, illetve tudják hol kapnak enni (odakint), ezért kötődjenek a helyhez. De több kísérlet igazolta, hogy talán a Föld mágneses mezői miatt, de a macskák képesek tájékozódni (sőt, a szagok alapján is), ezért akár több kilométerről is hazatalálnak. Magyarán van rá esély, hogy hazamegy a cicád, de sajnos sokszor előfordul, hogy nem, többen is átéltek már hasonlót, nagyon szomorú dolog, de ez van sajnos. De még kevés idő telt el, szóval szerintem bizakodhatsz, lehetséges, hogy hamarosan hazamegy. Gyakran menjetek ki, vagy esetleg legyen nyitva ajtó/ablak vagy ha van macskaajtó az mégjobb, mert lehetséges, hogy hazamegy, de ha nem nyittok neki ajtót megint újra elcsatangol. Szóval szerintem tegyél ki az ajtó elé egy kicsi tál száraztápot és gyakran nézz ki (a táp lefoglalja egy időre, így nagyobb az esélye, hogy ott találod, amikor kinézel, mert amíg eszik, addig sem megy el).

Esetleg ha pár napig nem megy haza, akkor ha van róla fotód kiplakátolhatod a környéket, hogy keresed. Ha jutalmat is felajánlasz vagy leírod, mennyire várja vissza a család, a gyerekek, akkor nagyobb az esélye, hogy visszaviszik, ha esetleg valaki már befogadta.

2014. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
15%
az is lehet hogy v hol mérget nyelt
2014. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!