Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicusom belepottyant a...

A cicusom belepottyant a kádba és mikor meg szerettem volna szárítani durván megkarmolt. Most a karmolás picit dagadt és olyan, mintha véraláfutás lenne a bőr alatt. A cica oltva van. Lehet komolyabb bajom?

Figyelt kérdés
Már máskor is megkarmolt (mert megilyedt valamitől), csak nem ilyen durván, akkor nem lett baj. Szerintetek? Előre is köszi a válaszokat!
2008. júl. 16. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Hogyha oltva van, akkor az égvilágon semmi. :)

Csak utána kell lemosni, nehogy valami baci bele kerüljön a véredbe, elfertőződjön stb.

2008. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi! azt elfelejtettem odaírni, hogy betadine-t egyből tettem rá, csak olyan randa, hogy picit megilyedtem...
2008. júl. 16. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Engem is tavaj megkarmolt a macskám nálam is így volt hogy belepottyant a kádba és amikor ki akartam onnan segíteni jól megkapott.A bal kezemen azóta is meglátszódik a nyoma halvány rózsaszín csíkokban :)
2008. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Semmi komoly bajod nem lesz,mivel a macsek oltva van,de ha annyira félsz mutasd meg a dokinak,ő mond rá biztosat,esetleg ír ki kenőcsöt rá!
2008. júl. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Tetanusz-oltást szoktak adni komolyabb macskakarmolás után, mert bár a macsek veszettség, vagy esetleg más egyéb betegség ellen be van oltva, de ettől még lehetett kosz a körmein. Sőt, a körmén lehet bármilyen baktérium is, az ellen nem védi őt semmilyen oltás. Sőt, mégha nem is az ő körméről, egy nyílt sebbe máshonnan is kerülhetnek fertőző anyagok.

Nem kell megijedni, biztosan nem okoz egy tisztán tartott cica komoly bajt, de egy tetanusz-oltást érdemes kérni a biztonság kedvéért.

2008. júl. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
37%
A körme alatt egy komplett baktériumtenyészet van, ezért sürgősen tetanusz mert marha komoly dolog is lehet ebből. Az egyik volt macskánk nekem is zokon vette hogy kivágtam a kutyaólból mikor állandóan odaette a rosseb, aztán sikerült megkarmolnia, elég randa tud lenni pár napon belül, utána meg tettem róla hogy többet ne terrorizálja a kutyát: agyonvertem a kapanyéllel.
2008. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Az utolsó válaszolónak abban igaza van, hogy baktériumok tanyázhatnak a macsak körménél, ezért érdemes tetanuszt kérni.

De attól, hogy ebben igaza van, még nem tartom embernek!!!! És sajnálom, hogy anonim az oldal, mert feljelenteném állatkínzásért! Mindenesetre remélem, vannak állatvédők a közelében és lesz, aki megteszi! (Bár most jut eszembe, ha feljelentem, a rendőrség hozzáférhet az adatokhoz, így kideríthetik, honnan írt)

A vadállatokat többre becsülöm, mint az ilyen embert!

2008. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

off:a kapanyéllel agyonverő "csótánynak"üzenném:remélem egyszer Te is így jársz...ha nem esett volna le, ő 1 állat, nem egy ember, ne várd el tőle, hogy úgy viselkedjen, mellesleg az állatok ezt el tudják intézni egymás között!

on:ha még mindig csúnya a sebed, kedves kérdező, irány a doki, 1 tetanusz nem árt, bár lehet az injekciótól pár napig bágyadtabb leszel, de így elkerülhető a vérmérgezés, és egyéb problémák. Később próbálj ki rá aloe verát(én gél formában vettem, de van pumpás verzióban is)nekem az szokott segíteni, ha a cicmarekem belelendül a játékba, és megkarmol:)a cicádat meg tartsd távol a kádtól:):)

2008. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a sebem már sokkal szebb és a tetanuszt ezáltal megúszom.

A macsek, meg imádja a vizet, legközelebb inkább majd nem akarom megszárítani :).

A kapanyelesnek meg viszont kívánom e halálnemet, vagy "jobbat"!

2008. júl. 17. 20:29
 10/11 anonim válasza:
7%
kapanyéllel agyonverő arcnál a pont! *RESPECT!
2008. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!