Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska ilyen idegesítő?

Minden macska ilyen idegesítő?

Figyelt kérdés
Neki sosem jó semmi. Ha bent van akkor ki akar menni, ha kint van akkor 2 perc múlva be akar jönni. Ha beengedem a kutyákat a műhelybe és hívom őt is, nem jön. Egy perc múlva meg ugráltat, mert már nyekereg az ajtó előtt. Aztán meg már nem elég a műhely, már a lakás kell. Korábban csak kinti volt, majd rászoktattuk, hogy bejöhet. Eddig elég volt a kanapé csücske, most már jóformán az sem tetszik neki, ha bemegyek a szobába amikor ő ott van. Nem bírom a szabályokat betartatni, mert mindent kierőszakol. Hiába mondom, hogy nem nem nem, ő nyekergi, hogy de de de. :-D Nem hiszem el, hogy napi szinten egy ilyen kis seggdugasszal veszekszem.
2014. jan. 15. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell beengedni. Ha behívod és nem jön, akkor így járt, nyekeregjen csak. Az én macskám is ilyen volt. Nagyon szeretem, de azért nm fog ugráltatni. Kb egy év alatt teljese kinőtte. Arról viszont nem tudom leszoktatni, hogy ha hazaérek, akkor rajtam tartsa a szemét :D A műhelyben is mint egy meós úgy nézi mit csinálok :D A lényeg, hogy ne puhulj el, a nem az nem slussz passz. Most egyelőre az van, amit ő akar, tudatosítsd benne, hogy nem így van.
2014. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Cseréljünk macskát, az enyém még rosszabb, fél percre nem hagyhatod magára mert már hisztizik. És az a mániája hogy mindig hozzád akar érni, akármit csinálsz. Addig helyezkedik mig valahogy nem helyezkedik rád. Ha nincs más akkor ráül a lábfejemre.

Ha gépezek akkor a billentyüzetre ül rá, kitakarja a monitort és néz rám a busa fejével. Most is itt ül, szereti az egérkurzort követni a monitoron.

De volt már hogy arra ébredtem reggel, hogy az arcomon alszik.

2014. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Elmondom hogy működik a macska:

Nem jön be mikor hívom - > akkor aludjál kint

5 perc múlva megjelenik az ajtó előtt nyávogva -> leöntöm vízzel (nyilván nyáron), hogy kussoljon, és aludjál kint.

Másnap hívom -> a macska 10 másodpercen belül ott van

Mindent kierőszakol... Viccelni tetszik?! Ez macska, nem elefánt aki eltapos.

2014. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Olyan, mint a gyerek, csak addig van nyugtom, amíg alszik.

Ő egyébként már nem fiatal macska. Így is át lehet még nevelni? kb. 6 éves biztos van már, nem tudom pontosan. Ezért is engedtük be, mert a korábbi öreg macskánk egy sima megfázás miatt pusztult el, de azt nem gondoltam, hogy a végén a nyúl viszi a vadászpuskát.

Vele ilyen gond nincs, hogy folyton bámul, meg rajtam lóg, ő csak akkor hízeleg amikor tányérzörgést hall a konyhában, egyébként meg hagyjam békén. Mosogatni sem lehet tőle, meg egy pohár vizet meginni, mert folyton azt hiszi, hogy a nap 24 órájában zabálás van. Nincs éheztetve mielőtt azt hinnétek, már úgy néz ki, mint egy hordó.

Valahogy tavaszig kibírom, aztán szerintem újra rááll a vadászós időszakára. Őszre meg elfelejti és új szokásokat vezetünk be.

2014. jan. 15. 10:23
 5/9 A kérdező kommentje:
3. igazad van, persze nem elefánt, nem is írtam, hogy mindig ugrok neki, de ha hallanád, hogy milyen idegesítő hangon tud követelni, mint akit nyúznak. Ezért írtam, hogy idegesítő.
2014. jan. 15. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk is ez volt, csak benti macska, párom meg ott kuncsorgott neki, hogy gyere cica.. Mondtam neki, hogy hagyja abba, nem kell könyörögni. Most az van, hogy napi 1-szer van kaja, reggel felkeléskor, máskor nem. Ezt a macska is tudja, már sorban áll reggel. Mivel csukjuk a szobaajtót, és az előszobában hideg van, ezért nyilván bent szeret lenni, de az alom és a tálja kint van, tehát közlekednie kell a két helyiség között.

Leül az ajtó elé, szól egyet -> kinyitom az ajtót.

Ha nem megy ki rajta azonnal, hanem csak néz, rászólok, hogy menj. Ha nem indul el, becsukom az ajtót, és nem érdekel, nyávog-e még. Kb. 1-szer szokott, de rájött már, hogy ezzel nem sokra megy. Visszafelé ugyanez, meghallom, ajtó nyit, nem jött be, akkor kb. a fél napot kint töltheti. Nem hülyék, pár alkalom után rájönnek, hogyan működik a dolog és nem fognak belőled sem hülyét csinálni.

Ne hagyd magad, csak következetesen!

2014. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok:



Az én macskám kb 4 éves volt mikor hozzánk került, és 5 éves korára kinőtte a gőgös viselkedését. Előtte körbeugrálták,és minden testtáját fényesre nyalták.



Engem nem zavar hogy mindig egy helységben van velem (azért nem bámul állandóan :) ). Jópofa amikor pl ül a gérvágó vezetőasztala mögött, és nézi, hogyan vág a fűrész. Lassan már megtanulja kezelni :D Okos állatok, ha azt látja hogy ő az úr, akkor bizony ő az úr, és kihasználja. Nyáron könnyebb tanítani, mert le lehet spriccolni kis üvegből.

2014. jan. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én már lepattintom, ha folyton akar valamit, kicsit bennem van a "jaj szegény cica", de muszáj. Előbb is jól megszívattam szegényt. Mentem a konyhába kajáért, már megint jött kuncsorogni, nyekeregni, pedig már kapott. Kihoztam a kaját a műhelybe, jött utánam, beállt a bejárati ajtó elé, azt hitte, hogy neki akarom kivinni. Kinyitottam az ajtót, kiment, becsuktam utána és szépen nyugodtam megettem az ebédemet. :-D

Az a baj, hogy este amikor a férjem haza jön, ő jobban kényezteti, hívogatja, dob le neki mindig falatot, és nem tudunk ebben dűlőre jutni.

2014. jan. 15. 12:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
hagyd magára ilyenkor egy órára, nem kell egész éjjelre (szegény..hozzáteszem én éjjel 2ig voltam fent, mert megvártam, nem tudtam volna a tudattal elaludni, hogy az amúgy bent alvós macskám kint van a hidegben!) majd bejön utána, és nem fog nyerregni, hogy ki akar menni, örül ha bent lehet! Egyébként az enyém is elkezdte napközbe ezt csinálni, de csak unatkozik szerintem. nem tudja mit csináljon, bent legyen, kint legyen.. ezért nem kell haragudni rá, biztos neked is van ilyen napod, mikor semmi sem jó!
2014. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!