Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hónapos cicának mennyi a...

6 hónapos cicának mennyi a napi ételadagja?

Figyelt kérdés
Nem kellene ugyan feltennem ezt a kérdést,mert már 6 és fél éve cicatulajdonos vagyok,és tudnom kellene a választ,mégis ( :( )...a 6 és fél éves kandúrkáim közül sajnos az egyik 3 hete eltávozott közülünk!!A másik cicum jól van,de ő nagyon keveset eszik,főleg száraz tápot,kicsit a nedvesből is,de nem számottevő!!Rajta kívül van még egy 2 és fél éves kislány cicám,akit egy éve fogadtunk be egy menhelyről!!Ő is inkább száraz tápos,és nem igazán sok a táplálék,amit megeszik!!Viszont két napja érkezett hozzánk egy hat hónapos kis kandúr(szintén menhelyes) ,a drága elvesztett cicunk emlékére fogadtuk őt be,hogy értelme legyen szegénykém halálának!!A pici viszont iszonyat falán,hogyha kirakunk a nagyoknak nedves tápot,úgy kell onnan elrángatni,általában bezárom a konyhába,és az ő kajáját ott adom oda,megvárva,még a másik kettő eszik,és csak utána engedem ki!!De a Darius kajáját is megenné,ma a mi Popocor-unknak is nekiugrott! :) Lehet,hogy többet kell adnom neki,mert még fejlődésben van???Ti hány gramm nedves kaját adtok általában a pici cicátoknak(sajnos már nem emlékszem,az "öregeim" hat éve mennyit ettek!!)Előre is köszi a válaszokat!! :)

#6 hónapos #cica #Dárius #hat és fél éves
2014. jan. 16. 20:44
 1/5 lotti2001 ***** válasza:
annyit eszik a cicus amennyi kell neki :)
2014. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,nem bántani akarlak,de a cica nem bontja fel magának a konzervet!! :( Ezért érdeklődtem,hogy saját tapasztalatok alapján kb.mennyit érdemes neki kirakni!
2014. jan. 16. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel menhelyes, lehet hogy sokáig éhezett, és ezek a cicák nem tanulják meg sosem, hogy mindig van kaja, csak azt látják hogy van és akkor behabzsolnak mindent! Én 2db tasakost adtam neki 6 hónaposan,most 9 hónapos még mindig annyit kap, enyém is falánk és szerintem örökre marad a tasakos 2db, reggel-este 1-1, mert vannak akik csak eset adnak nekik tasakost egyet, napközbe meg ott a száraz! Enyém nem nagy száraz evő és ez nem jó, és most jöttem rá melyik amit egyáltalán a szájába vesz, és az összes állateledelt kipróbáltam már, hozzáteszem nem kevésbe került! Próbáld a szárazat is nyomatni, de azért szerintem a 200g nedves az kell neki!
2014. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!!Igazából nem volt ő kiéhezve,mert szép kis formás,kerek(nem kövér)cicus,Mallorcáról egy spanyol menhelyről hoztuk el,ahol még ki is hangsúlyozta a hölgy,hogy nem Aldis kaját kaptak a cicák(Mi Németországban lakunk,egy német hölgy foglalkozik spanyol cicák német örökbefogadásával! ) Szóval nem hiszem,hogy éhezett,maximum versenyeztek,ki ér a kajához előbb!!A másik kettővel az a baj,hogy nedves kaját nem nagyon akarnak enni,ha esznek is,a 100g-osnak max az egy harmadát egyszerre!!Miattuk ezért mindig van kirakva száraz,és arra rájárnak!!A kicsi is eszeget belőle,de nem vészesen sokat!!A macskanasi,na az is nagyon bejön neki,de szerencsére az mindháromnak!! :)
2014. jan. 17. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nincs mit! Örülj neki, ha eszi a szárazat a másik kettő az nagyon jó, de a kicsit is próbáld rávenni! Én nagyon sokat kísérleteztem és csak a purina one streilcatot eszi meg meg a perfect fit pro sterilt!
2014. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!