Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Be szokott-e pisilni a macska,...

Be szokott-e pisilni a macska, ha fél vagy megverik?

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Még az ember is.
2014. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, jobban mondva a mögötte lévő dolgok lehetnek érdekesek (pl. miért kérdezed).

Véleményem szerint ez inkább a kutyákra jellemző, a macskáknál nem fordul elő ilyesmi.

Láttam már pár videót, amiken macskákat kínoznak (ennek oka most lényegtelen), és nem vettem észre ilyesmit. Persze ettől még lehetséges.

De ha részleteznéd kicsit, hogy miről van szó könnyebb lenne válaszolni is.

2014. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy közeli lányismerősösöm boxban szállított macskát, s a cica bepisilt, annak ellenére, hogy előtte az almon elintézte a dolgait.


Vajon a szállítástól félhetett? A zötykölődéstől? Milyen trauma érhette, ha a gazdija kedveli?

2014. jan. 17. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl nagy trauma nem érhette, másrészről egy macskáról beszélünk, ők nem misztifikálják túl annyira ezeket a dolgokat, mint az emberek. Ha félnek, vagy bántják őket, akkor inkább a sokk a jellemző, sokkos állapotba kerülnek. (Olvass utána a tüneteknek.) Lehetséges, hogy mivel nincs hozzászokva az ilyesmihez (vagy esetleg gyenge idegrendszerű egyed) ezért annyira felizgatta magát, hogy bepisilt. De ez szélsőséges esetben lehet egyfajta jelölés is, vagy akár teljesen ártalmatlan dolog, egyszerűen nem tudta visszatartani (rendben, hogy otthon elintézte a dolgát, de attól még kellhetett neki újra).

Valószínűleg az zavarhatta, hogy mindenféle történik körülötte, rengeteg inger éri, ő viszont be van zárva és nem is érezte magát biztonságban. Máskor meg kell próbálni nyugodtabb környezetben szállítani, vagy esetleg más módon. De az is lehet, hogy nem fordulna elő újra.

Vagy ha esetleg állatorvosnál is jártak és történt valami beavatkozás, akkor amiatt is lehetett.

Szerintem egyelőre nem kell neki túl nagy jelentőséget tulajdonítani, ha amúgy a macska most már jól van.

2014. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Minden élőlény.
2014. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!