Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Haza fog még jönni a cicám?...

Haza fog még jönni a cicám? Mennyi ideig érdemes várni?

Figyelt kérdés
két napja tűnt el a cicám. két hónapja költöztünk ide, már ismerte a környéket de max 2-3 órás csavargásokra ment el. most hiába várom nem jön. tettem ki ennivalót, semmi nem hiányzik belőle. ivartalanított nőstény, nem értem mi lehet vele. szívem szakad meg, tegnap borzasztó rossz érzéssel ébredtem, valahogy sejtem, hogy soha nem fog már jönni, de én örökké várni fogom :'(
2014. jan. 19. 06:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
3 éves
2014. jan. 19. 07:02
 2/16 anonim válasza:
90%

Pont így jártam ahogy te csak az én cicóm 4 éves. Már lassan 2 hónapja hogy eltűnt:( még mindig várom hogy hazajöjjön de tudom hogy nem fog:(

A tied még hazamehet, 2 nap mé nem sok idő.

2014. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Az enyémet már elsirattuk, aztán hetek múlva megjelen szépen kigömbölyödve, mintha kicserélték volna. Még ne add fel.
2014. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
A mi cicánk, mikor megsérült, több nap, vagy talán egy hét után jött haza, mikor már félig meggyógyult. Ez valami ösztön, hiszen az őserdőben nem az volt a szokás, hogy a beteg állatot orvoshoz viszik, ezért jobban tette, ha elrejtőzött.
2014. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
53%

A házimacska Egyiptomból való, szóval a sivatag inkább illene ide, mint az őserdő :)


Egészen biztos vagyok benne, hogy hazajön a macskád, kérdező! Légy optimista, várj, és megjön a cica, ne aggódj!

2014. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Két nap kevés idő, simán hazajöhet. :) Egyszer én is pont így jártam, két napig nem jött haza a cicám, aztán egyszer csak megláttuk a kapuban, kutya baja nem volt. Próbálj megnyugodni, biztosan hazajön. :)
2014. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer majdnem fél évre tűnt el, sosem gondoltam volna, hogy hazajön még (azt sem tudjuk, miért tűnt el), aztán egyszer csak ott ült amikor hazamentem. Nem gondolom, hogy befogta volna valaki, mert sovány volt és látszott, hogy addig erdőben élt, ugyanis onnantól minden pókot, legyet mindent elkapott és sokszor meg is ette, ami azelőtt nem volt jellemző.


Szerintem ha tudod plakátold ki, hogy keresed! Tudom, hogy szörnyű ilyenkor minden perc, de pár nap múlva könnyebb lesz. Szerintem nem érdemes feladni még pár hétig, de sokszor sajnos nincs szerencséje a gazdinak és nem megy már haza a cica, ezért szerintem a végtelenségig ne várd. Vagyis lépj túl a dolgon, képzeld azt, hogy talán jó helyen van és éld az életed. Persze ha mégis hazamegy később fogadd vissza. :)) De lelkileg nagyon megterhelő tud lenni, amikor az ember hónapokig úgy várja, hogy még hazamehet, annál az is jobb (tapasztalatból mondom), ha pár hét után lezárod magadban a dolgot. Aztán ha mégis hazamegy lesz nagy meglepetés, amni nagyon jó érzés, ha viszont nem megy, akkor is kibírható és az idő múlásával könnyebb.


De kívánom, hogy hazamenjen a cicád, 2 nap az semmi, még simán hazamehet sértetlenül! :)

2014. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer próbáltam elvinni a 4 éves (volt akkor, most kb. 6) nősténycicánkat egy másik településre. A falu túlsó végén megálltam hogy felvegyem a testvéremet, amikor is a jószág kiszökött és beszaladt egy faiskolába. Beszaladt amíg elláttam, hiába hívtuk bárhogy, sőt egy macskakajás konzervet kanállal ütögetve is próbáltam visszacsalni, mert arra elő szokott jönni bárhonnan... De semmi, úgyhogy le is mondtam róla.

Ez kb. 2 km-re volt otthonról (ráadásul át megy a falun egy nagyon forgalmas két számjegyű főút, azon is át kellett kelnie), de 3 hét után megjelent őnagysága egyik reggel és nyávogni kezdett, hogy itt lenne a reggeli kaja ideje, mintha mi se történt volna... Ráadásul nem volt lepusztulva, biztos hogy valaki(k) etették a 3 hétben vagy ide-oda betért lopkodni más macskák kajájából.


Persze megeshet, hogy valahol máshol befogadják, nem talál haza, esetleg valami baj éri - de akár elő is kerülhet. Szerintem 1 hónap az az idő, ami után már nem érdemes várni.

De a macskák nem annyira ostoba állatok, félnek az autóktól és egyéb veszélyektől, hogyha nem jön haza valószínű hogy máshol befogadták és etetik.

A kutya ugye jobban ragaszkodik a gazdájához a cicáknál, így annál nagyobb lenne az esély, hogy elütötte egy autó vagy befogta a gyepmester.

2014. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Az egyik régi macskánk hónapokra eltűnt, néha hazajárt pár napra, aztán ismét távozott. Idővel már csak úgy emlegettük, hogy gondolati dolog. Még ne add fel, remélem vissza fog térni hozzád!
2014. jan. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
1-1 hónapra nálam sokszor távoznak, de szerintem azért, mert 5-en vannak, ez nekik sok.Én nagyjából úgy tapasztaltam, 1 hónapig elő szoktak kerülni, de ha addig nem, akkor nem. Úgy is jártam, hogy hetek óta szólongattam egyiküket, nem jött, aztán láttam(nem is egyszer), hogy a 2. szomszéd kerítésén üldögél. Hiába hívtam, füle botját sem mozdította, aztán jött egy nagyobb fagy, és jött haza a macskám is :).
2014. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!