Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska és baba? Hogy oldottáto...

Macska és baba? Hogy oldottátok meg amikor még nagyon pici volt a baba, hogy a cicus ne macerálja?

Figyelt kérdés
Azért ide írom a kérdést, mert a legtöbbször a babás oldalon leszidják a macskatartókat, abból nem kérek. Tehát: 33 hetes kismama vagyok,van cicánk szobában (oltott, nem jár ki)nem vagyok még megfertőzve toxoplazmával, bár folyamatosan nézték, a terhesség alatt sem kaptam el eddig(bár a doki szerint mostmár nem lenne annyira veszélyes). Nem válunk meg tőle, mert családtag. A kérdés. Akinek pici baba mellett van, volt macskája, hogyan oldotta meg az, hogy ne menjen oda a pár napos csecsemőhöz, ne feküdjön rá...igazából az a gondunk, hogy a cicánk nagyon ilyedős és néha, ha az ölünkben van felugrik mert megijed és akkor karmol... ezt szeretnénk a babánál elkerülni. Ha kicsukjuk a szobából, akkor nyávog(eddig velünk aludt). Egyáltalán, minden tanács érdekel, amivel könnyebbé tehetjük ezt a dolgot. a doki nem csezsett le titeket, amikor kiment a babához és a cicát meglátta? Bocsi, hosszúra sikerült.
2009. dec. 3. 17:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszi a megnyugtatást, bár hidd el, engem sem kell félteni, ha valaki bele akar szólni a dolgaimba. Most direkt olyan orvost keresünk (van több variációnk is)aki nem hisztis, nem köt bele mindenbe. Szerencsére a védőnőnk nem szólt semmit a cicusra, csak szegény allergiás rá, de még amikor elkezdett bevörösödni az orra, akkor sem szólt egy rossz szót sem. Legközelebb arra a 20 percre, amikor itt volt, kicsuktam a macsekot az erkélyre. A cica elvolt a madarakkal, a védőnő meg nem fulladt meg. De a babától nem tudom elszeparálni. Abban reménykedem, hogy megijed tőle és nem akar majd haverkodni a csöppséggel. Sajnos tényleg nagyon karmolós. Biztos mi rontottuk el, de már késő.
2009. dec. 4. 11:32
 12/19 anonim ***** válasza:
31%

Én perzsa cicákat tenyésztek, van egy cicapárom, és plusz évente egyszer kölyköcskék...


A fiam most 21 hónapos. Én már fertőződtem toxoplazmával jóval a terhességem előtt, tehát ebből nem volt probléma. Viszont mivel hoztak már nekem vissza cicát kisgyerekesek azért, mert a cica együtt aludt a 11 hónapos lurkóval, annak meg allergiája lett, ezért én magam sem javaslom a pici gyerek és a macska túl közeli együttélését.


Nálunk, amióta baba van, az ő szobájából a cicák ki vannak csukva. Imádom a cicáimat, de nem szeretném, hogy a fiam is szőrlabdákat köpjön... Még így is tele van velük a ház, de legalább van egy szoba, ahol a kicsim nyugodtan pakolászhat, csúszhat-mászhat a földön.


A védőnő nem szólt, mivel biztosított a gyerkőcnek a "cicamentes szoba", de szerintem ha nem lett volna, szólt volna.


Nagyon szeretem a cicákat. De mindenkinek azt javaslom, ezt a kicsi áldozatot hozassa meg a cicájával, mert azért a baba egészsége mindennél fontosabb.


Pár év, és már nem fog a gyerkőc a földről enni, megtanulja, milyen fontos a kézmosás, stb. Akkor újra kinyílhat a maccsok előtt az összes szoba!

2009. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

14:34-es vagyok.


Még annyit tennék hozzá, hogy a felháborodott, kizárt cica egy idő után megbékél majd a helyzettel... Az én kandúrom (szintén velünk aludt a baba érkezése előtt) még a párom cipőjébe is belepisilt párszor eleinte, annyira haragudott. De végül elfogadta a helyzetet.


Talán ha a cicátok is kapna egy párt, akivel játszhat, ő is könnyebben megbékélne... A fontos az, hogy az új cica se legyen toxoplazmás. Állatorvossal meg lehet szűretni, egy sima vérvizsgálattal.

2009. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vedono hiszteriazott, pontosabban kozolte, hogy valjak meg a macskatol. De en inkabb tole valtam meg es vedonot valtottam.

Ne aggodj, semmi baj nem lesz.

2009. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nagyon szimpatikus, amit írsz!

Nekem másfél éves volt a cicám, amikor a fiam született. Tőle tanulta meg az állatszeretetet, a felelőség vállalását azért, akit szeretünk, akit"megszelídítettünk".

Azóta eltelt jó sok év, és a 18 éves kölyök és a 20 éves macska még ma is imádják egymást.

És meg vagyok róla győződve, hogy a macskaszőrös környezet megerősítette az immunrendszerét is, mivel nem szokott beteg lenni.

Nekem is sokan sápítoztak, de én azt mondtam, hogy a szüleink, nagyszüleink, és még sok-sok generáció is felnőtt az állatok mellett úgy, hogy a mai megszokott higéniás feltételek nem is voltak adottak.

A hálószobába, gyerekszobába ne engedjétek be a cicát, lehet, hogy először fel lesz háborodva, de kis idő múlva megszokja a felállást.

Sok boldogságot!

2009. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!Valószínűleg azért sem szeretnénk megválni tőle, mert nekem is és a férjemnek is volt gyerekkorunkban egy olyan állat (férjemnek egy németjuhász, nekem meg egy cica, Cilimama) amelyik sok mindenre megtanított minket a kötődésről, állatszeretetről, felelősségről. Szeretnénk, ha mire felnő, ő is hasonlóképpen gondolkodna az állatokról és ezekről a dolgokról mint mi, ehhez viszont szükség van rá, hogy időben találkozzon ezzel a dologgal. Köszi a válaszodat! Minden jót és jó egészséget!(-:
2009. dec. 7. 21:22
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha együtt nőnek fel, nem lesz allergiás rá, akitől visszahozták a cicát, az lehetett a baj, h nagyobb volt a baba. Olyat még nem hallottam, h egy újszülött a macskás házban lett allergiás.

Természetesen simogattam/simogatom a cicát, kezet is mosok, de attól még a ruhán ott a szőr, ha nem is látható.

Semmi bajuk nincs egymással. Anyósoméknál is van macska, ott három is, és ott is hagyom, hadd játszanak.

2009. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 09:42-es válaszoló!


A cicatenyésztő vagyok.

A családban, ahol a 11 hónapos fiúcska allergiás lett, volt már egy másik himalája cica is, mielőtt az én kis kölyköm odakerült. Azonban az egy felnőtt macsek volt, egy szégyenlős nőstény, aki kerülte a babát. Az én kis kölyköm viszont imádta a kisfiút, szó szerint állandóan együtt voltak, bemászott hozzá a járókába a cica, sőt, este az ágyába is. A szülők még nevetve mesélték is nekem a telefonba, mi mindent összebohóckodnak azok ketten.


Aztán megtörtént a baj, a kisfiú elkezdett tüsszögni, és folyt a nózija... És a vizsgálatokon kiderült az allergia.

Ezután mindkét cicának mennie kellett. A saját kölykömnek én kerestem új gazdát, a nőstényt meg szerencsére befogadta a család egyik ismerőse... A családnak nem lehet többet macskája. Mindez azért, mert képtelenek voltak külön csukni a babát a cicától arra a pár évre, amíg a kisfiú kinő a babakorból.


Nekem 21 hónapos a fiam. Tudom azt, hogy egy baba, amíg megnő, mennyi mindent a szájába vesz, az élete első szakaszában többek között kóstolással szerzi az információit a világról. Az én fiam még ma is simán felkap a földről egy-egy leszóródott chips-darabot, vagy bármit, amit ehetőnek ítél.


A macskák földközeli állatok. Wc-zés után nem mosnak kezet, ellenben nyalogatással tisztogatják magukat. Bármilyen "tiszta" egy cica, de nem arra való, hogy a baba a szájába vegye őt. Én sem vagyok túlzottan Domestos-párti, (kell a kosz a gyereknek, hogy kialakuljon az immunrendszere) de belehalnék, ha azért kellene a cicáimtól megválnom, mert a butaságom miatt allergiát kap rájuk a kisfiam.


Gyerekkorom óta macskák vesznek körül. Óvodás korom óta cicákkal alszom, talán ennek is köszönhetem, hogy már túlestem a toxoplazmán. Nem vagyok rájuk allergiás. De tény, kisbaba koromban tőlem is elzárta a cicát anyukám, hiszen egy baba még nagyon sérülékeny, idő kell neki, amíg megerősödik a védekezőképessége...


Mindenki azt csinál, amit a józan esze jónak tart. Én csak leírtam a tapasztalataimat, tettem mindezt megrögzött macskásként, és anyukaként is.

2009. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A 11:24-es válaszoló vagyok.


Még csak annyit tennék hozzá, hogy a fiam ugyanúgy találkozik a cicákkal nap mint nap, együtt játszanak a konyhában, vagy a kisszobában, természetesen felügyelet alatt. Utána kezet mosunk.


Kutyánk is azért lett, mert imádja a kutyákat, mindegyikhez odamegy, még a hatalmas, ijesztő külsejűekhez is. Így lett egy border collie keverékünk az udvaron, együtt szoktuk sétáltatni, és nagyokat labdázunk vele.


Pici korától arra tanítom, hogy tisztelje, ne bántsa az állatokat. Ő, bár még csak 21 hónapos, nem húzza a macska farkát, nem nyúzza a kutyát, szereti, öleli, simogatja őket.


Nem kell ahhoz egy tányérból enniük, hogy a kötődés, a szeretet kialakuljon benne az állatok iránt. Én úgy gondolom, mint annyi mindenben, itt is a példamutatás a legfontosabb, hogy lássa, az állat családtag, érző lény, akinek fontos helye van a családban, és akivel foglalkozni kell.


Az, hogy nem elszik velünk együtt a cica, nem hiszem, hogy kisebbé tenné az értékét a fiam szemében. Sőt, annál jobban örül neki, amikor együtt vannak. Megtanulta, hogy a cicáknak, a kutyának is van saját "ágya", van saját játéka, és ami az állaté, azt nem vesszük a szánkba, nem lapátolunk bele a macskawc-be, stb. Ha majd nagyobb lesz a babám, és egyszer úgy dönt, aludhat majd együtt a cicákkal. De most még nem.

2009. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!