Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan akadályozható meg a...

Hogyan akadályozható meg a szökés?

Figyelt kérdés
Aki lakásban/házban tartja a macskát, de főleg házban, az hogyan akadályozza meg, hogy elszökjön? Pl. ha kiengedik kicsit az udvarra, vagy véletlenül kiudrik az ablakon/kibújik a résnyire nyitvahagyott ajtón? Egy nagyobb házban nem lehet minden ablakra hálót rakni, de egy drága fajtatiszta macskát meg nyilván nem szeretne senki az utcán keresni... Vagy valaki felkaphatja és elviszi.
2014. jan. 22. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

1.Ivartalanitás

2.Macskabiztos kerités de akkor inkább már háló mert olcsóbb

És ha már kiskorától bent van akkor az is lehet ,hgy nem akar ,majd kimenni egyáltalán.

2014. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítás úgy gondolom alap. Nagyon magas kerítés nem áll rend rendelkezésre, és hálót sem szívesen raknék a ház ablakaira.
2014. jan. 22. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ivartalanításnak semmi köze a macsek kijárásához. Max nem megy el csajozni, de nekünk pl az egyik ivartalanított nőstényünk jár el tavasztól őszig az erdőbe - nem is látjuk hónapokig, kint él, a vadász szokta mesélni, merre találkozott vele - csak télen van itthon.

Ugyan kizárólag lakásban tartott macskából nincs tapasztalatom, de úgy gondolom (másoknál így láttam), hogy ha az első időkben egyáltalán nem jár ki, akkor utána már nem mer/nem akar, mert fél az ismeretlentől, a nagy tértől. Amolyan állatkert-szindrómás lesz.


Amúgy nekem hosszú évek óta álmom egy birman macsek, de épp ezért nem merek rá beruházni - lakásban bezárva nem tartanám, amúgy kiengedve meg sajnos fogyóeszköz.

2014. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, ez az én problémám is :(
2014. jan. 23. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!