Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a nyávogás ellen?

Mit tegyek a nyávogás ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon nagy szükségem lenne a tanácsaitokra. Van egy kb. 10 hónapos cicám, aki minden reggel felébreszt. Már régóta csinálja, több hónapja, de pár hete a párom kiengedi, ad neki enni és utána békén hagy. Viszont ehhez fel kell kelni, ami hét közben oké, mert úgy is megy melózni, viszont hétvégén is ez van. Én elleneztem ezt a hajnali kiengedést, egyrészt mert egyszer eltűnt és pár házzal odébb, rémülten találtuk meg, mivel ilyenkor még sötét van, lehet nem talált vissza. Másrészt pedig nem akartam, hogy hozzászokjon, hogy nyávog és meg is kapja rögtön amit akar. Páromat megkértem, hogy ne engedje ki, de azt mondta megzavarodik ettől a nyávogástól. Hát én is, amikor még másfél órát aludhatnék, és épp egy ideges nap előtt állok, és este is alig tudtam elaludni, erre ez a kis majom jön és felébreszt. Akinek van tapasztalata ilyen téren, az kérem írjon. Az anyósomra is hatni kéne valahogy. Az elején, amikor a cica idekerült, rosszul etettem, többet adtam neki mint kéne, de miután az állatorvos elmondta mennyi a napi adag, betartottam. A cica mégis hízott egy kicsit, főleg így tél elején, és a párom mindig velem vitatkozott, hogy nem úgy etetem ahogy kéne. Ezután észrevettem, hogy az anyósom minden reggelinél eteti a cicát. A macska nyávog, odaugrik az ölébe, ő pedig eteti, mint egy gyereket. Nem mondom, hogy én néha nem adok neki, mikor eszek, de nem ennyit, és nem napi rendszerességgel. És ez nem csak reggelinél fordul elő. Ráadásul a macska már hozzászokott, és a párom anyja amúgy is egy idős öreg, akinek mondhatok bármit, és amúgy is volt már számtalan vitánk, nem akarok többet. A páromnak meg hiába mondom, hogy mit csinál az anyja, nem tesz semmit. Szerintem ha azt a dugi étkezést elhagyná a macska, akkor a testsúlya is rendben lenne.
2014. jan. 23. 07:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lesz egy ideig eltűrni a nyávogást, mert már megtanítottátok, hogy ha nyávog, kaját kap, erről hosszabb idő lesz leszoktatni, mint amennyi rászoktatni volt. Bármi történjék, nyávogásra soha, de soha többé nem kaphat enni, nem kaphat figyelmet, így feladja. Szóval vegyetek egy nagy levegőt és próbáljatok meg türelmesebbek lenni a macskátoknál. Ha két óráig nyávog és azután végül adtok neki, akkor másnap három óráig fog nyávogni.


Az anyóssal meg beszélni kell, esetleg diétás tápra váltani.

2014. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!