Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Úgy tudom, hogy a cica csak...

Úgy tudom, hogy a cica csak tavasszal és ősszel vedlik. A mi cicánk viszont folyamatosan "szőrözik". Ez így rendben lévő dolog?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
ha benti cica, akkor igen
2014. jan. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A benti macska mindig vedlik, de a többi is hullajtja a szőrét egész évben, csak kisebb mértékben, mint vedléskor. Kis kefével fésüljétek át naponta és akkor kevesebbet hullajt el a lakásban.
2014. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha egyébként egészséges, ápolt szőre van, és nem foltokban hullik pl, akkor szerintem nem kell aggódnod.
2014. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy rettentően bolyhos macsekunk van, de nem perzsa. Nagyon sok gondja volt a szőrével, folyton szőrgombócokat hányt, meg mi is, mert minden csupa macskaszőr volt. Nos egyszer csak úgy poénból elkezdtem takarítás közben porszívózni a macskát is(azzal a kefés bútor tisztító fejjel), és legnagyobb meglepetésemre hagyta magát, sőt dörgölőzött össze vissza. Azóta rendszeresen átporszívózom a macskát, gyenge fokozaton, úgy két naponta (a fejét azért nem, még kiszippantaná a szemeit vagy egyéb), és minden gond amit a szőrével okozott megszűnt. Azért ezt csak nagyon félve ajánlanám más macskáknál, mert lehet csúnya karmolás és egy életre szóló defekt is belőle. Ez a dög semmitől nem fél vagy jön izgalomba, egyszer a szomszéd vicsorgó morgó kutyája előtt hanyatt dobta magát és nekiállt nyalakodni, még jó hogy az pórázon volt, általában a macskák rettegnek a porszívótól, és jó eséllyel kiszaladnak a világból ha rájuk támadsz vele.
2014. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!