Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Titeket is kiforgatnak a...

Titeket is kiforgatnak a felelőtlen macska tartók?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag kis városban élek és itt nem szokás:

-Állatrvosi ellenőrzésre vinni a cicát

-Beoltatni

-Bent tartani

-Táppal etetni

-Ivartalanitatni


Nekem már a fejem búbja tele van ezzel ,hogy amikor eljönnek hozzám elkezdik kérdezgetni ,hogy ,hogy tudom bent aartani meg miért költök rá annyir mert az csak egy macska.


Ti hogy vagytok ezzel???



2014. jan. 25. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ilyen a hozzáállás, mindig is ilyen volt. sőt, amikor nagymamám velünk élt, állandóan zsémbelődött és beszólogatott. mert ő vérbeli falusi földműves és milyen dolog már a macskának gondját viselni..! gyakorlatilag csak akkor hagyta abba a morgást, amikor közöltük vele, hogy pl. a féregtelenítésük az Ő érdekében (is) történik.
2014. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nekik mondani, hogy "ez nem csak egy macska, hanem AZ a macska, amelyikért én személyes felelősséget vállaltam, hiszen az enyém". Bár egy bizonyos intelligenciaszint alatt falra hányt borsó... Végső esetben megmondanám, hogy ez a magánügyem, ha a kommentárjaikra kíváncsi leszek, majd szólni fogok. Tudod, "ne kezdj el idiótákkal vitatkozni, mert lehúznak a szintjükre, és ott legyőznek a rutinjukkal". Primitív emberektől jó távolságot tartani, ha van rá lehetőség.
2014. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ugyanez a helyzet itt is. az előzőnek igaza van, egy bizonyos intelligenciaszint kell ahhoz hogy valaki felfogja miért nem jó a macskát az asztali maradékkal etetni.
2014. jan. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Nekem meg azokkal van tele a hócipőm akik minden áron beledumálnak abba hogy hogyan tartok állatot. Mintha csak ez az agyonpátyolgatás volna a megfelelő. Egyszerűen undorító, hogy szerintetek csak az a jó gazdi aki minimum 2000 Ft/kg-os táppal eteti a macskát/kutyát és még véletlenül se engedi ki a gonosz külvilágba.

Az én macskám kint van, naponta vadászik és tudod mit szerintem százszor boldogabb mint a betegre pátyolgatott kis kedvenceitek. Ez ugyanis a természetes élete. Ha egyáltalán hajlandó tápot enni akkor tudom, hogy nem sikerült a vadászat, a lakásba bejönni meg nem is akar.

Ja és féregtelenítem, nem ez a bajom. Annyit költesz rá amennyit akarsz a te dolgod, de milyen alapon nézed le azt aki nem tudja/akarja mindezt megtenni. Süt a szövegedből ez a felsőbbrendű vagyok mint te mentalitás.

Nyugodtan lepontozhattok, ez a véleményemen mit sem fog változtatni.

2014. jan. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Várom még a válaszokat!!Az eddigieknek köszi!!Utolsó!!Mind a 2 oldalon mindig lesznek szkeptikusok.
2014. jan. 26. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 00:39-es, szerintem aki egy macskáért felelősséget vállal, az legalább ivartalanítsa (ha nem tenyészállat), etesse, és gondoskodjon az állatorvosi ellátásról (oltás, féreghajtás, akut problémák kezelése). Hogy a macska kint szeret-e lenni vagy bent, vadászik-e vagy nem, és mennyire drága tápot kap, az részletkérdés. Viszont az alapvető gondoskodás (lásd: fentebb felsoroltak) elvátható minden gazdától. Az volt a benyomásom, a kérdezőnek nem az a baja, hogy más mit (nem) csinál, hanem hogy belekotyognak abba, Ő mit csinál a SAJÁT macskájával a SAJÁT költségére.
2014. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"kiforgatnak"??? Miből, a vagyonomból?
2014. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kiforgatnak az elveimből.
2014. jan. 26. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!