Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak kb. másfél hete...

A cicámnak kb. másfél hete vettem egy bolhanyakörvet. Fel is tettem neki. Aztán a napokba sokat fekszik, alig mocorog, csak akkor ha ételt viszek. Lehet, hogy a cicám lázas?

Figyelt kérdés
Olyan lehangolt az állapota,közömbös.. De viszont pl. tegnap meg nem volt otthon egész délután,csak este jött meg.. Lehet,hogy lázas? Ha igen lehet a nyakörvtől? Algopirint adhatnék neki esetleg? Köszönöm előre is.
2008. júl. 18. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, mérd meg a lázát! (Dugd a "hátsójába" a lázmérőt, esetleg a fülébe) Az egészséges macskák testhőmérséklete 38,2-39,2 C a végbélben mérve. Hogyha ennél magasabb számot észlelsz, azonnal fordulj állatorvoshoz.

Hogyha nincs láza, lehet kullancs is. (Nem hiszem, hogy gyomorrontás, mert az ételre ugrik)

Nézd át az egész bőrét NAGYON FIGYELMESEN. Hogyha kullancsot találsz benne, szintén menj állatorvoshoz.

Emberi gyógyszert ne adj neki, szerintem. Legalábbis ameddig nem tudod mi a baja, semmit se adj neki.

Hogyha nem kullancs, nem láz, nem gyomorrontás, inkább fordulj állatorvoshoz, ő többet tud mondani.

2008. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

az én macskám napi 20 órát alszik (és hozzáteszem csajszi) pedig korábban ő is mozgékony volt. még csak 1 éves de ez van, szeret lustulni


én nem gondolom h a nyakörvtől bármi baja lenne, de valóban ne adj neki emberi gyógyszert mert először is nem tudod h mi baja, másodszor azért nézd meg a méretarányokat az ember és a macska között, lehet belehalna


ha úgy gondolod, h beteg akkor vidd el állatorvoshoz :)

2008. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom mi lehet a cicád baja, de a bolhanyakörvvel kapcsolatban szeretnék írni. A mi állatorvosunk mondta, hogy a nyakörv azért nem jó megoldás, mert a bolhák nem halnak meg, hanem leugranak a macskáról, szét a lakásban, rá az emberre, és vissza. Szóval valami más megoldást kéne találnod, szerintem.
2008. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mérd meg a lázát először is. Ha lázas akkor adj neki gyerekeknek való folyékony lázcsillapítóból, persze abból sem sokat. De jobb lenne ha orvoshoz vinnéd, egy vizsgálat nincs sokba, van hogy ingyen is megnézi az orvos. Lehet csak lusta a cica, de az is lehet hogy mérgezett valamit evett.
2008. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem lázas és eszik rendesen akkor valószinü, hogy egy kicsit csavargott meg harcolt is ezért fáradt, de ha te betegnek látod akkor inkább vidd el a dokihoz, mert lehet, hogy felkapott valamit ami veszélyes is lehet Algopyrint semmiképpen ne adj neki, mert ha tul adagolod és allergiás rá bele is halhat, de szerintem csak kicsit fáradt lehet, ezért pihizik sokat egyébként a macskák igen kényelmes lusta állatkák. A

nyakörvre ha allergiás lenne akkor a nyakán kiütések vörös elváltozások jelennének meg, egyébként az is lehet, hogy megsértődött amiért rátetted a nyakörvet ha még eddig nem volt neki és amiatt duzzog ilyen is van.

2008. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Megmértem,nincs láza,biztos sokat csavargott,és fáradt volt..ma este már játszani is akart,úgyhogy szerintem semmi komoly! Még1szer köszi ! :D
2008. júl. 18. 21:59
 7/8 anonim válasza:
Olvass bele a kutyás részbe ott is valaki pont erre panaszkodik
2008. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az én cicám is ilyen volt, mikor ráraktam a bolhanyakörvet.. kedvetlen volt, száraz volt az orra, állandóan aludt, pedig előtte kis virgonc volt. elvittem az orvoshoz, és mondta, hogy vannak cicák, akik nem bírják a bolhanyakörvet, és akkor ajánlotta a spot-on bolhacseppeket, amit a cicu nyakába kell csöppenteni, és spot-on fajtától függően véd a bolhk és kullancsok ellen. azóta tényleg semmi baja a cicámnak, és jobban is használnak ezek a cseppek, mint a nyakörv.

a másik, hog a nyakörv miatt állandóan aggódhattam, hogy nehogy felakadjon valahová, mert az én rosszaságom írtó kiváncsi, de szerencsére találtunk jobb megoldást :)

remélem tudtam segíteni

2008. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!