Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a cicám négy hónaposan...

Lehet a cicám négy hónaposan vemhes?

Figyelt kérdés
Sok kanmacska járkál át hozzánk ekőször a cicám mindíg jácott de amióta idejárkálnak mindíg hízeleg és fekszik vemhes?
2008. júl. 18. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lehet vemhes, ha már ivarérett.

--

Kb. hat hónapos kortól válnak ivaréretté.

Ez azonban függ a fajtájától is, és a nőstények esetében a születési hónaptól is.


A házimacska nőstények a születési évüket követõ januárban tüzelni kezdenek, tehát az áprilisban született macskák 8 hónapos korukban, míg az augsztusban születettek akár már 4–5 hónapos korukban is elkezdhetik. A hímek 6–8 hónapos korukra válnak ivaréretté.


A perzsa típusú macskák később érnek, és akár 2 éves korukig is várhatnak vele.


A sziámi típusúak ugyanakkor korábban kezdik.

/Ez egy hasonló kérdés egyik válasza, bemásolva/

2008. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Az én macskám április 1-én született, októberben észrevettem, hogy olyan nagy hasa van, mintha vemhes lenne. Az állatorvos megerősítette, szerinte a túl jól táplált macskák korábban lesznek ivarérettek.
2008. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nem csak a kortól függ tudomásom szerint. Ha jól emlékszem, akkor egy macskánál a test zsírtartalma is számít, úgy hallotam, kb. 2,5 kg súlynál érik el azt a testnagyságot, aminél már elég.
2008. júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

négyhónapos macskánál lehetetlen hogy vemhes legyen.

8 hónapos kor körül lesznek ivarérettek

2008. júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem! Már csak azért sem, az ivartalanítást is csak 10 hónapos kortól csinálnak, mert akkor fejlődnek ki az ivarszervei.
2008. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!