Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elveszett a 8 hónapos ivartala...

Elveszett a 8 hónapos ivartalanított kandúr cicánk, lehet hogy ellopták? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A párom cicájáról van szó, most telefontált az anyukája, hogy tegnap dél óta nem látta a cicát, pedig keresték mindenhol. Falun laknak, kinti-benti cica, de általában bent szokott aludni. Már tűnt el máskor is cicájuk (ami különösen szép volt), de ő most nagyon a szívéhez nőtt, még ivartalanítatta is, hogy el ne tűnjön. A párom azt mondja, hogy a műtét óta eljárkált már a másik utca felé is, de nem hiszem hogy messzire ment volna. Az anyja azt mondta hogy tegnap disznóvágás volt valamelyik szomszédnál, kisgyerek is volt ott és amikor mesélte ennek a szomszédnak hogy nincs meg a macska, akkor "csak hallgatott" (ezt mondta a telefonba). Lehetséges hogy elvitte a gyerekes család? Mit tehetnénk? Holnap hazamegyünk és még keressük, de mondtam a páromnak hogy tegyünk ki hirdetést hogy jutalom a megtalálónak, bár azt mondja falun ez senkit sem érdekel, meg teljesen fekete macskából (az övé is full fekete, sárga szemekkel) 100 féle van ott.
2014. febr. 1. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Készüljetek fel... :(

Senkinek nem kell a ti macskátok, mert ő csak nektek fontos. Kóbor-menhelyi-ingyen elvihető kiscicákkal dunát lehetne rekeszteni, aki be akar fogadni egyet, az egy kölyköt visz haza, nem pedig egy századik ismerőséét lopja el. Valószínűbb, hogy elütötték, vagy megmérgezték szegénykét :(

Következő macskára -ha lesz- tessék jobban vigyàzni, az állat élete mindig a gazda felelőssége. Elektromos kerítésnek, elektromos nyakörvnek nézzetek utána, akkor nem fog kiszökdösni az udvarból.

2014. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy ellopták, mert ő tényleg különösen szép volt, biztos el tudod képzelni falun milyenek az átlagos macskák, az előző cica is azért tűnhetett el mert ilyen "whiskas-cirmos" volt, az anyja egy sima cirmos macska volt, ő már 10 éve megvan.

Meg aztán a gyerekek néha olyanok hogy meglátják és már kell, a szülők meg hát elviszik, mert a gyerek sír érte. Lehet ez történhetett, nem tudom sajnos, csak találgatok :( Mondjuk azt nem tudom, hogy meg tudták-e fogni, mert ugye nem az enyém a cica. Én abban bízok, hogy csak bezárták véletlenül valahova.

2014. febr. 1. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Jó ötlet a jutalom kitűzése, de arra készüljetek fel, hogy csomóan rátok akarják majd sózni a fekete macskájukat.

Azt nem tartom valószínűnek, hogy ellopták, Dunát lehet rekeszteni a fekete macskákból.


Ahogy látod, az ivartalanítás nem megoldás, anélkül is kóborol a macska, az egyedüli megoldás, ha kizárólag bent tartjátok.

2014. febr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Volt önérzete:) Te sem laknál ott szívesen, ahol ivartalanítottak.
2015. okt. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!