Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskafajták vannak...

Milyen macskafajták vannak amik szépek és viszonylag olcsón hozzálehet jutni (kölyköt szeretnék)? Max.20-25Ft-t adnék érte.

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy a szépség relatív. :D A legjobban annak örülnék, ha ajándékba is el tudnám hozni.

2014. febr. 3. 18:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Ne fizess ilyen olcsón kínált fajtatisztának mondott, törzskönyv nélküi macskáért egy forintot sem, mert az ilyen nem tenyésztőtől való, ennyiért nincsen fajtatiszta macska.


Itt nézz körül, ezek mentett macskák, örökbefogadásra várnak, ha csak annyi az elvárás, hogy szép legyen, biztosan találsz közöttük olyat, ami megfelel: [link]

2014. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ilyen árfekvésben szaporítótól kapsz maximum,ami olyan,mint az orosz rulett.

A nem fajtatiszta macskák között is vannak nagyon szépek menhelyeken,sőt fajtatisztát is találhatsz sokszor.

Az emberek úgysem ismerik a macskafajtákat.Ha van egy házi macskád,kb.olyan fajtát mondasz rá,amit akarsz,úgysem tudja senki.

Beírod a Google képkeresőbe azt,hogy "macskafajták"és kb.millió fotót kapsz.

2014. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves első! A menhelyeken lehet kölyköket is találni?


Második! Miért mi a gond a szaporítokkal? Ezzel nem teljesen vagyok tisztában. Nekem egy házikedvenc kell, nem versenyezni szeretnék vele.

2014. febr. 3. 19:38
 4/18 anonim válasza:
14%

Kedves kérdező!

Én vettem tenyésztőtől macskát,lehet hogy rosszat fogtam ki,még egyszer nem vennék tőle.

De vettem már "szaporítótól" is és különbül néz ki mint a tenyészeti!Tehát nagyon jól nézd meg hogy honnét veszed!Ha gondolod elmondom a tapasztalatom privátban,bővebben ha írsz:)

2014. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy lehet kölyköt találni, de a felnőtt macska sem kötődik kevésbé a gazdájához.


A szaporító:

1. Hazudik, hogy fajtatiszta, vagy fajtatiszta macskától való a kölyök. Amelyik fajtatiszta, annak van törzskönyve, ami igazolja ezt.

2. Ne tudd meg, hogy sok macska (és kutya) milyen lepratelepről származik, ahol sorozatban hozzák le az almokat és adják el valamilyen fajta neve alatt pár tízezerért. Sokszor házhoz is viszik, hogy ne lásd, honnan van, de ha éppen "kedves család" árulja, az sem jó, mert szerintem van már elég gazdára váró macska az országban, nem kell őket négyzetre emelni.

3. Semmi értelme ennyi pénzt kiadni egy ismeretlen származású, nem szűrt szülőktől származó cicáért, amikor ingyen is lehet hozni szép, egészséges cicákat.

4. A vásárlással támogatod a szaporító tevékenységét, tehát fizetsz neki azért, hogy hazudik, hogy veszélyezteti a macskái egészségét a fedeztetéssel, az elléssel és rontja a fajta becsületét (azok szemében persze, akik nem ismerik a különbséget a szaporító és a tenyésztő között).


Itt nagyon jól leírják: [link]

2014. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az Illatosra valamelyik nap adtak le négy gyönyörű 3hónapos babát.optimális esetben a tenyésztő sem választja el sokkal korábban. Ha jól tudom, 2500Ft a azabadságpénz a cicák esetében.
2014. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 emir72 ***** válasza:

Nem kölyök, de gyönyörű - tegnap a Facebookon osztották:

Princz Marcsi

február 2.

Sajnos meg kell válnom a házi kedvencünktől,mert az 1-éves kisfiam allergiás lett rá! szerető gazdit keresünk neki,nagyon sürgősen! Fajtája:Egyiptomi mau, 7-éves ivartalanított kandúr. Pest Lőrincen lakunk. Ha valakit érdekel,és szeretni tudná ezen a számon érdeklődjön. 06 70 558-8316


Vagy a Facebookon keresd a "Palástolt Állatmentő"-t, biztosan tud segíteni.

2014. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 emir72 ***** válasza:

Facebook:

Palástolt Állatmentő megosztotta Mogyorósiné Honorka fényképét.

Süti 6-7 hónapos habbundás ivartalanított cicafiú. Utcán született,nagyon rossz környéken ,kutyákkal hajtották őket .Veszélyes helyen éltek .. Amíg az utcán élt, ő volt a testvérei között a kis főnök, ideiglenes befogadójánál, ha az ember a közelében van, tartózkodóbb, ha nem látja, hogy valaki figyeli, akkor pankrátorrá változik, nagy színész őkelme. Életrevaló, nagyon okos, igazi furfangos kis-legény. A gazdija nem fog mellette unatkozni, várjuk a jelentkezését!

Ideiglenesben van Budapesten .....de nagyon pici helyen ..sokan vannak nem nagyon kedveli a helyzetet...gazdi gyere érte .......tel :70-541-1770

Süti 6-7 hónapos habbundás ivartalanított cicafiú. Utcán született,nagyon rossz környéken ,kutyákkal hajtották őket .Veszélyes helyen éltek .. Amíg az utcán élt, ő volt a testvérei között a kis főnök, ideiglenes befogadójánál, ha az ember a közelében van, tartózkodóbb, ha nem látja, hogy valaki figyeli, akkor pankrátorrá változik, nagy színész őkelme. Életrevaló, nagyon okos, igazi furfangos kis-legény. A gazdija nem fog mellette unatkozni, várjuk a jelentkezését! Ideiglenesben van Budapesten .....de nagyon pici helyen ..sokan vannak nem nagyon kedveli a helyzetet...gazdi gyere érte .......tel :70-541-1770

2014. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Minden cica szép. Házi kedvencnek meg főleg nem kell mindenféle betegségre érzékeny ki tudja honnana származó macskát venni. Akkor jársz a legjobben ha valakitől szerzel egy kiscicát ami ott született nála.
2014. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 emir72 ***** válasza:

Face' ma:

Palástolt Állatmentő megosztotta Bársonytalp Veszprém fényképét.

SOS Gazdát keresünk ennek a körülbelül 6 hónapos - valószínű - lány cicának. Bézs vörös hosszú szőrű maine coon jellegű csodaszép cica! Ivartalanításra vár, mivel borzasztóan félénk, nem akartuk már bolygatni a nemének megállapításával. Holnap már többet tudunk. Aki örökbe szeretné fogadni kérem jelezzen üzenetben - ne a kép alá írjon! Szállításban nem tudunk segíteni! A műtét utáni időszakot követően nincs helye! A cica nagyon nagyon fél, tehát hozzáértő gazdi jelentkezését várjuk csak!

SOS Gazdát keresünk ennek a körülbelül 6 hónapos - valószínű - lány cicának. Bézs vörös hosszú szőrű maine coon jellegű csodaszép cica! Ivartalanításra vár, mivel borzasztóan félénk, nem akartuk már bolygatni a nemének megállapításával. Holnap már többet tudunk. Aki örökbe szeretné fogadni kérem jelezzen üzenetben - ne a kép alá írjon! Szállításban nem tudunk segíteni! A műtét utáni időszakot követően nincs helye! A cica nagyon nagyon fél, tehát hozzáértő gazdi jelentkezését várjuk csak!

2014. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!