Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom, hogy a macskám...

Jócsák Lilla kérdése:

Honnan tudom, hogy a macskám vemhes? És mennyi idő van még hátra az ellésig? (Állatorvoson kívűl)

Figyelt kérdés
állatorvos, macska, ellés, kiscicák

2014. febr. 6. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
onnan tudod, hogy vemhes, hogy megnő a hasa, a cicijei is elkezdenek megduzzadni, és egyre többet eszik és egyre több szeretetre vágyik
2014. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
viszont állatorvoshoz a kicsitket mindenképp vidd el ivartalanittatni, illetve az anyát is amit olyan állapotban lesznek, de a legjobb lett volna megelözni. ha mégsem vemhes, vidd el még most gyorsan mielött felesleges szaporulatot csinál!!
2014. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanitsd. Nekem is most 12 macskám van. Nagyon fontos az ivartalanítás..
2014. febr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De a cicánknak ez az első vemhessége. És úgy tudom egyszer mindenféleképpen hagyni kell! :)
2014. febr. 7. 13:16
 5/6 anonim ***** válasza:
az, hogy egyszer kell neki szülnie, egy hatalmas baromság, aki ezt mondja, péklapátot érdemel... ezt falun, a legostobább parasztok terjesztik, és talán maguk is elhiszik. amugy ezt a baromságot a kutyákra találták ki, mert azt mondják, megbolondul ha nem (azt is mondják, hogy a kuvasz megbolondul öreg korára) elárulom a titkot miért mondják ezt: mert képtelenek szembesülni a tudattal, hogy a saját nevelésük és szocializácio hiányában, illetve mert egész életükben láncon tartották a kutyát, amiatt kattant be. csak van akinek nem engedi az egoja hogy leszálljon a földre. sajnos sokan a saját tanulatlanságukat kompenzálják ilyen hülyeségekkel, de ez sajnos kis életekbe kerül, mert sokszor alternativ modon szabadulnak meg a nemkivánt szaporulattol, sajnos. tehát aki ilyenekkel traktál, került jo messzire, mert aki ilyen hülyeséget még terjeszt is, biztos lapul nála még néhány ilyen szörnyüség..
2014. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem muszáj egyszer hagyni, de én nem vagyok a mindenáron ivartalnítsunk híve sem... már csak azért sem, mert összehasonlíthatatlanul jobban kötődnek a nálunk született, első pillanattól kézhez szokott macskák, mint az innen-onnan befogadottak. 3 alomnyi macskának találtam eddig gazdit (bár néhányan megtartottam, pont a fentiek miatt), és mindenki hálálkodott, hogy ilyen szociábilis, bújós, kisgyereket is elviselő macskájuk még soha nem volt. Azóta minden macskám ivartalanítva van, de egyáltalán nem bánom, hogy ellettek.


Kérdező: azt, hogy vemhes, azt látod rajta, megnő a hasa. :) A szülés közeledtét onnan látod, hogy helyet keres magának, illetve akkor már lejjebb ereszkedik a hasa és a kiscicák mozognak benne. Macskafüggő, hogy melyik hogy intézi, van, aki elbújik, más cicák meg nagyon igénylik a gazdi társaságát. (Egyik macskám éjszaka ellett meg a szekrényben, a másik - testvére - pedig követelte a társaságom, segítségem. Utóbbi esetben viszont sokkal elhúzódóbb a folyamat... nagyon kell figyelni, segíteni is kell. Egy kölyköt újra kellett élesztenem, mert az anyja nem foglalkozott vele - köszöni, azóta is jól az újraélesztett cica, már 2 éves :) - az utolsót pedig szabályosan ki kellett húzni az anyjából - ő is jól van, csak ő máshol lakik.) Ha elhúzódik az ellés, akkor orvosi segítséget kell igénybe venni, akár császározni is kell - lehet érezni, hogy van-e még kismacska az anyukában. Szóval készülj fel rá, hogy lehet, hogy nem ússzátok meg az orvos közreműködését, legyen kéznél az elérhetősége!

2014. febr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!