Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy szobacicám. Eddig...

Van egy szobacicám. Eddig semmi probléma nem volt vele, de a héten már harmadik alkalommal öklendezik és a nyálát meg max kis szőrt hány ki. Hogy jöhetett ez így rá hirtelen, ha eddig nem csinálta? Meg tudnátok ajánlani valamit rá ami bevált?

Figyelt kérdés
Nem hosszúszőrű cica, de fésülöm. Van füve is, ha a gyomra lenne rossz.

2014. febr. 9. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A hosszú szőrű cicáknak néha kell szőroldó pasztát adni! Lehet a szőr bántja a gyomrát. Google-ba beírva többet megtudhatsz erről a készítményről, fajtákról. Ha ez sem segít, akkor nézesd meg orvossal a cicus, hogy ő mit mond.
2014. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Maxitabi ***** válasza:
Ez nem a normális szőr-hányás.. Sok minden lehet, bélgyulladástól kezdve.. Én azért megnézetném az állatorvossal,kitapogatja a beleit-gyomrát és akkor többet tudtok!Nálunk 2 hónapja volt ilyen,3x kapott szurit hányás ellen és antibiotikumot,szerencsére ez rendbe hozta,mert röntgen következett volna.. Nálunk is van fű,de nem volt elég..
2014. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, holnap mindenképp felhívom a dokit. Csak nem akartam vaklármát csapni, mert egyébként meg nagyon jól van, semmi nem látszik rajta, azért gondoltam hogy csak szőrcsomó lehet. De megnézetem mindenképp.
2014. febr. 9. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig normális a szőr-hányás. Mosakodáskor bekerül a szőr az emésztőrendszerbe, ott kis golyókká alakul, és ha nem tudja kiüríteni a szervezete másként, visszaöklendezi.


A füvet pont hánytatónak eszi.

Régebb amikor még nem voltak szőroldó készítmények, a cicc kiment a kertbe, evett egy kis füvet, így szabadult meg a szőrgolyótól.


De persze, az a legbiztosabb, ha megkérdezed a dokitól.

2014. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Totyika0711 válasza:
Amikor elhoztam másnap már az orvosnál voltunk,atkás volt a füle! Azt kikezeltük,azóta hapcizik és igen nagy adag orrválladék távozik szegénykémből.minden alkalommal viszem az orvoshoz,kap 4-5 szurit 3-4 alkalommal kell venni.oltásai rendben vannak.nem szeretném agyon fialtatni szegényt de egyszer szeretném ha lenne kiscicája aztán persze ivartalanítás.De 2 hét múlva 1 éves lesz és még nem tüzelt.lehet a betegséggel van összefüggésben? Érdemes lenne más állatorvoshoz vinnem? Már vagy 100000 Ft-ba került az orvos.persze nrm a pénzt sajnálom csak azt,hogy csak ideiglenes megoldás.
2015. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!