Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil be a cicám?

Miért pisil be a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves, ivartalanított kandúrom, kinti-benti cica. Sajnos a húgomék 3-4 hónapja idehoztak egy szobakutyát, ami összepisil mindent a házban, összenyálaz és ugrál mindent, amit lát. A macskám már az érkezése óta ki nem állhatja a kutyát (egyébként én sem, de ez most mellékes), a viselkedése kiskora óta labilis volt (már amikor idekerült, akkor is), de az utóbbi hónapokban valami szörnyű. Meg volt tanítva, hogy nem ugrálhat fel az asztalra, bútorokra, a kutya érkezése óta állandóan mindenhova felugrál, az ágyra, a fotelba, az asztalokra... ráadásul az utóbbi 4-5 napban kétszer is bepisilt a házba, pedig 3-4 hónapos kora óta (akkor csinálta egy-kétszer ezt) ilyet soha nem tett! Soha nem pisilt be azóta, rá lett szoktatva, hogy kikérezkedjen (és ez ment is már 1 éve, mindig nyávogott az ajtó előtt, ha ki akart menni). Most viszont két alkalommal is bepisilt, egyszer az ágy alá az ágyneműtartóba, egyszer pedig a konyhában a falat pisilte le. A másodiknál elkaptam és kicsit odaütöttem neki, de félek, hogy nem fogta fel. Amúgy a vizelete tiszta volt, nem volt sem véres, sem gennyes és nagy mennyiségű is volt, így nem hiszem, hogy betegség lenne. Egyszerűen fogja magát, és mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, bepisil, másodszor ráadásul énelőttem csinálta. Ki sem kéredzkedett, evett és odaállt a falhoz, mintha minden rendben lenne. Egyébként pár hónapja az almot sem használja a téli helyén (azt meg azért nem, mert a szomszéd macskái párszor belepiszkítottak?!). Szerintetek a kutya lehet az oka, amiért bepisil? Hirtelen miért hiszi azt, hogy ezt szabad, mikor kiskora óta tudta, hogy ki kell kéredzkednie?
2014. febr. 10. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is arra gondolnék,hogy a kutya miatt(lehet a "területharc" a kutya ellen).Nem tudom amúgy.
2014. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Idegen szagot érez a vadászterületén, tehát ő is jelöl. A kutya előtt az ő szagával volt tele a lakás, nem kellett külön jelölnie.
2014. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez szinte biztos, ha a betegség ki van zárva?
2014. febr. 10. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha orvos látta és nincs köve, nincs bacija, és ki van zárva tényleg a betegség, megfázás, akkor biztosan ez a baja! Nem mondom hogy próbáld a kutyával barátkoztatni, mert attól nem fogja abbahagyni a jelölést bármilyen jó barátok is lesznek!A kiskutyát kellene megnevelni először is, mert a kutyákkal nehezebb, kevésbé fogják fel ezt a pisi témát mint a macskák-ők hamar megtanulják, ha bepisil annak oka van! Az almot rendszeresen takarítsd, lehet még hogy kinőtte az alomtálcát, esetleg egy nagyobbal próbálkozz vagy azt szokták mondani ahány cica annyi alom tál +1!
2014. febr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen én is eggyet értek az előtem szólókkal, de még azt is hozzá tenném, hogy azért csinálja mert látja hogy a blöki is ezt csinálja és így azt gondolja hogy neki is szabad.
2014. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval :)
2014. febr. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!