Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?

Mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Elköltöztem otthonról még nyáron, cicám ott maradt a szüleimmel, akik most hívtak, hogy holnap viszik orvoshoz, mert tegnap reggel óta nem pisilt, viszont az ágyra felmászva véres cseppeket hagyott az ágyneműn. Gondolom, a veséjével lehet valami, de nyugtassatok meg, hogy minden rendben lesz, mert nem lehetek ott mellette, és aggódom. :(

(Egyébként 3 éves ivartalanított kan, lakásban tartott, eddig semmi baja nem volt, 1 éves kora előtt kicsivel volt ivartalanítva.)


2014. febr. 10. 21:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Az én cicám is vér cseppeket hagyott amikor le ült de nem volt semmi baja.és szorítok hogy a doki azt mondja hogy semmi baja.ha kaptál hirt róla küldesz privát üzit mert én imádom a macskákat és mindent meg tennék értük.
2014. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tudom, az iartalanított kandóroknál, aki sok száraztápot eszik, gyakori a húgykövesség. Kevesebb táp megelőzésre, antibioutikummal gyógyítható, sztem ez lesz. Írj majd mit mondott a doki, jobbulást a cicádnak :)
2014. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Uhh mennyi elgépelés :D Tehát: *ivartalanított kandúroknál, és antibiotikummal
2014. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Kap szárazat és nedveset is. Száraz kb. folyton ki van téve, ahhoz minimálisan nyúl hozzá, amúgy nedveset kap.
2014. febr. 10. 22:46
 5/23 anonim ***** válasza:
55%
Víz van előtte? Vigyázni kell az ilyennel mert ha nem pisil ott gond van. Elzárhatja egy kő a hugy útját. Lehet vesekő. De gyulladás is. Mindenképp vigyék el dokihoz. Minél hamarabb. Ha sokáig nem pisil akkor még nagyobb baj lesz. Mert csak gyülni fog a pisi. Lehet hogy ír fel gyógyszert ami feloldja a követ.. Majd a doki segít. Eszik iszik rendesen?
2014. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Viszik - immár ma, mert elmúlt éjfél - orvoshoz, csak kis megnyugtatásra, véleményekre voltam kíváncsi. Víz folyamatosan van előtte, de - más macskánál nem tudom, hogy van, mert ő az első cicánk, bár most rákerestem, és látom, hogy amúgy se nagy ivók a macskák - egy nap maximum fél-egy tálkányi víz fogy el. Azt nem tudom, most evett-ivott-e, de szerintem kakilni kakilt, meg evett is, a pisiléssel volt gond. Jaj, meg azt elfelejtettem írni, bár nem tudom, van-e kapcsolat, de csütörtök este hányt is egyszer.
2014. febr. 11. 00:24
 7/23 anonim ***** válasza:
2014. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! A cica egyáltalán nem pisil. :(
2014. febr. 11. 14:29
 9/23 anonim ***** válasza:
Igen ott van benne, hogy súlyos esetben teljesen elzáródik. Remélem már elvitték, mert ahogy az is benne van, ha nem látják el időben, akkor húgyvérűségben el fog pusztulni.
2014. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb jó doki kell neki. Mert így meg fog halni. :( Talán egy ultrahang is kell majd. Ez nagyon SOS helyzet!
2014. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!