Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy adjam be két macskáknak...

Hogy adjam be két macskáknak a féreghajtó tablettát, már mindent próbáltam, de nem eszik, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Szóval próbáltam, kis darabokban kajában, aztán porrá őrölve kajában, marha húsban, semmi, inkább éheznek. Segítséget, ti hogy csináljátok!
2014. febr. 12. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Oldalt belerakod a szájába, összeszorítod és ráfújsz az orrára. Ha nem látod, hogy nyel, akkor tartsd tovább összeszorítva (ha kell, a macskát tekerd bele egy törölközőbe, és fog az öledbe, úgy nem eshet semmi bántódása és kiszabadulni sem tud). Van, aki a nyelőcsövét masszírozza közben, nálunk az orra fújás jobban bevált.
2014. febr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Durvának tűnik,!(sajnos a kellemetlenebb variáció is)Nekem 3 cicám van és ebben már gyakorlott vagyok.:Megfogom a nyakbőrüknél,ne érje lábuk a talajt bedugom a szájukba a gyszert,megfelelően!mélyre,gyorsan evőkanállal vizet öntök rá.EZ eddíg mindíg bevált,de én nem tudom bki képes e rá mert nehogy a légcsövébe dugd!ÉN EBBEN GYAKORLOTT VAGYOK,NEKEM EZ VÁLIK CSAK BE
2014. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
NE ADD BE HA NEM VAGY GYAKORLOTT! törd porrá, és sonkára, parízerre vagy májkrémre tedd! Egyikkel be fog válni! Tejbe, kajába felejtsd el, átveszi az egész a gyógyszer szagát és csak öntheted ki!
2014. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

A második válaszoló!Ő mondja a tutit!

Ha szereted a macskádat,igenis le kell fogni és ledugni a torkán.Én is így csinálom,anyám meg folyton kinegy ilyenkor:D.A lényeg hogy azzal teszel jót a ledugod,és nem kíméled,azért mert el akar menni.

2014. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Platypus ***** válasza:
Vegyél hab állagút(Pl. vitaminthe). Azt nem kell letolni a torkán, ha sikerült a szájába erőszakolni, lenyeli magától. Meg úgy egyébként előfordul, hogy önszántukból felnyalják, mert direkt úgy van ízesítve.
2014. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
létezik ízesített tabletta vagy paszta is amit a szájukba tudsz kenni és azt lenyalják.
2014. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat! Sajnos a tabi porrá van törve, így újat kell vennem, úgyhogy délután próbálkozom az erőszakos módszerrel. Régebben próbáltuk és nem sikerült, de most újra megpróbálom. A pasztát ismerem, azt csak az állatorvostól tudom beszerezni és ezt is tőle kaptuk, így most egy darabig nem megyünk. Esetleg még arra gondoltam,hogy van a bayernak egy csont alakú féregtelenítője kutyáknak, azt megeszi a macskám, vajon azt szabadna nekik adni (félbe törve 5 kg ra van)? ( Ezt onnan tudom, hogy porrá törtem a kutyának féregtelenítőt és egy kicsi leszóródott a pultra és azt felnyalta a macska)
2014. febr. 12. 12:34
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondom. az aki nem tudja beadni az ne próbálja, mert megfullasztja a macskáját! A hab és a paszta féreghajtók nem jók minden egyes féregre-ezt állatorvos mondta! Inkább vidd be a dokihoz, ha már úgyis mész venni másikat, majd ő beadja! Legközelebb meg törd porrá és májkrémbe tedd bele! Igen, van ízesített de nem ér semmit még büdösebb!! Legközelebb vegyél a biztonság kedvéért 2 őt! Hidd el ezt nekem, én hordatm 2-3x a dokihoz, mert nem tudtam beadni neki, pedig 20km-re van az orvos tőlünk! Aztán próbáltam a májkrémet! És tartott 10 percig, de bevált és nem fulladt meg!
2014. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
És ne adj neki nem macskának valót! A paszta meg fele annyit sem ér!!!!
2014. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Platypus ***** válasza:
A kutyának való féregtelenítő is megoldás lehet, de állatorvosnak kell megmondani a pontos típusról hogy jó-e. A hatóanyagok sokszor ugyanazok, de az adagolás eltér. Az orvos ki tudja számolni mi a helyes dózis, de csak úgy önhatalmúlag nagyon nem ajánlott vele kísérletezni.
2014. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!