Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon haza találhat?

Vajon haza találhat?

Figyelt kérdés
Tőlünk 8 km-re adtunk ajándékba egy cicát,aki 7 hónapos volt. Még aznap megszökött onnan. Szerintetek befogadták,haza indult,vagy bement az erdőbe? Nagyon hiányzik.Rossz döntés volt elajándékozni. :(
2014. febr. 14. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Bizony ha hozzátok kötődött nagyon hazamehet. A macska gazdafüggő azaz ha elég nagy már nem tudja megszokni olyan hamar az új helyet, vágyna a régi területére vissza. Mivel új környezetben van, nem hinném hogy befogták volna, ha meg van rémülve lehet bemenekült az erdőbe, de haza is mehet szépen lassan vissza hozzád!
2014. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez már a 8.napja. Honnan tudja,hogy merre kell hazajönni? És mit talál élelmet az erdőben? Nagyon sírok,nem bírom már.
2014. febr. 14. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, hallottam több olyan történetet is, hogy a cica hetek múlva ment haza. Rakjatok ki kis plakátokat, hogy eltűnt a macska, illetve nézegesd az állatmenhelyes honlapokat, hátha véletlenül valaki megtalálta és odavitte. Ilyenkor mindig ki szokták rakni a gazdátlan állatokat fényképpel.

Nagyon drukkolok, hogy meglegyen!

2014. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem az elajándékozás volt rossz döntés. Kinti vagy benti cicának vitték el? Sokan nem tudják, hogy a kinti cicák esetén is szükséges egy szoktatási időszak (pár hét), amikor bezárva kell tartani, hogy megismerje, megszokja az új otthonát. Ott nem tud kötődni semmihez, nincsenek ismerős dolgok, ismerős szagok.
2014. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ő benti cica volt. Néha-néha kiment szétnézni,de azonnal jött is vissza az ablakba,hogy engedjem be. Aki elkérte,azt ígérte arany élete lesz a cicának. Másnap rákérdeztem,hogy na mi van a cicámmal? Azt mondta jól" van,egy műhelyben van bezárva. Gondoltam ez így nem lesz jó,hiszen ő egy kanapé macska,és megkértem a nőt had nézzem meg. Kitérő választ adott. Akkor döbbentem rá,hogy talán kiengedték,és ki tudja merre van már.Hát így is lett.Hazudozott végig. Minden nap plakátolunk,az újságban is benne van. A csajt minden nap megkérdezzük látta-e,de őt nagyon nem érdekli. Kivagyok teljesen.Így még soha nem szenvedtem. 9.napja keressük.
2014. febr. 15. 10:12
 6/9 A kérdező kommentje:
A menhelyesek tudnak róla,hogy keressük.Szóltunk az állatvédőknek is. Ha az erdőbe ment akkor semmi esélye a túlélésre.
2014. febr. 15. 10:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, egy 7 hónapos cica már bőven ellátja magát, talál magának élelmet. Amikor még kicsi voltam az egyik cicánk elkapott egy gombás betegséget, de a szüleim már nem tudták kezeltetni tovább, ezért elvitték 10km-re egy hétvégi házas környezetbe, ahol sok cica élt és ellátták őket. 3 hét múlva jelent meg a cicánk az udvaron meghízva és makkegészségesen. Nem tudom hogy hogyan csinálják, de hazatalálnak, és ne feledd, hogy ragadozók, tudnak vadászni.:) Kitartást!
2014. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,bárcsak minden úgy lenne ahogy leírtad. Éjjel 2 kor már felriadok,hogy van a cicám? Miért adtam oda? Él-e még.... és teljesen kikészültem. Bízom benne,hogy viszont látom,ha meg nem..akkor a kutyájuk ölte meg csak tagadják.
2014. febr. 17. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Vissza jött?
2014. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!