Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális dolog a kandúr...

Ez normális dolog a kandúr cicáknál? Beteg lehet a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kandúr cicám. Rejtet heréi vannak így még nem ivartalanította ki az orvost mert azt mondta várjunk vele még. De a mai nap folyamán azt vettem észre hogy folyamat jár az alomba pisilni. És észre vettem hogy csak egy-egy csepp pisije van.
2014. febr. 18. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valamilyen veseprobléma, megfázás, stb. Mutasd meg dokinak.
2014. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennek nincs köze a rejtett heréjéhez, ez alsó húgyúti probléma nagyon valószínű. Ezt a hajlam, a táplálási szokások, meg még akár stressz is okozhatja. Vagy mind együtt.


Mielőbb vidd orvoshoz, mert ilyenkor még megoldható lesz injekcióval és gyógytáppal, de ha tovább vársz és teljesen elzáródik esetleg, akkor meg fizetheted a bódítást, katéterezést stb. is. Ha meg még akkor is vársz inkább, akkor elpusztul.

2014. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi köze a rejtett heréhez! Vigyél pisimintát az orvoshoz, szerintem felfázás! A pisimintát úgy tudod megoldani, hogy az almos tálat kiüríted teljesen és ha szerencséd van belepisil az üres tálba, akkor azt bele tudod önteni egy kis üvegbe! Nekem is így volt.
2014. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sürgősen vidd orvoshoz, mert ha húgyköve van, az kandúr macskáknál teljes elzáródást és akár halált is okozhat!
2014. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat most visszük orvoshoz.
2014. febr. 18. 15:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a cicával?
2014. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Semmi komolya baja nincsen. Most lesz ívaréret. 41 hónap múlva ivartalanítják.
2014. febr. 20. 08:57
 8/11 anonim ***** válasza:

41 hónap? az 3 és fél év.


Na de örülök, hogy nincs baja :)

2014. febr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szívesen bírálom az állítólagos orvosi véleményt, de az, ha egy macska folyamatosan jár az alomba és csak pár cseppet ürít, az nem függ össze az ivarérettséggel. Utóbbi fröcsköléses, jelző vizeléssel járhat.

A tünetek húgyúti betegségre utalnak. Sajnos van benne tapasztalatom bőven.

[link]

2014. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"jelző" - mármit jelölő akart lenni, amit viszont nem az alomban művelik a kandúrok.
2014. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!