Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg jó ez a macskának?...

Tényleg jó ez a macskának? Elég gyanús, hogy nem.

Figyelt kérdés

A jövő héten örökbe fogadok egy menhelyi cicát. Eddig csak hörcsögöm meg ilyesmim volt de a párom ragaszkodott a cicához és én bele egyeztem. Benti lesz. Ivartalanitatva van. Minekünk csak oltatni kell.


Na nem ez a lényeg hanem ,hogy a szomszédunk szerint a következő kaják jók a macskának:

-Tej

-Csirkecsontok

-Saláta

Meg ilyenek. Nem hiszem ,hogy ez igaz. De akkor mivel ,milyen táppal etessem??



2014. febr. 18. 16:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Macskatáppal etesd, ha lehet! Csontot ne, az árthat neki, a tejet meg ki kell próbálni, mert igenis nem minden macska laktózérzékeny!!!!!!!! Csirke farhát, csirkemellcsont,csirkeszív, KEVÉS csirkemáj (a vitamin túladagolás miatt kevés)! Ezekből tudsz esetleg húslevest főzni,ha főzöl, ha nem akkor sima vegetás vízben főzd meg, kis darabokra vágni, lefagyasztani, de 3 napig eláll akár! Ez is lehet egyfajta etetés! Azért nem kell csak hússal etetni, mást is eszik a macska a természetben is, az egeret is szőröstül bőröstül megeszi, a madarat is, akinek ott vannak a magok a belében, nem köpi ki! A nedves tápot ha jót akarsz magadnak (én megszívtam) nem sokat adsz neki, persze attól függ mekkora a cica, bár szárazból is van kicsiknek való, mert a végén már csak azt akarta megenni az enyém! Száraz legyen a fő eleség, kiegészítve mondjuk esti egy tasak nedvessel-nem akarok a pénztárcádban nyúlkálni, de a legjobb ebből is prémium, viszont az a nedvesbe nagyon drága. Szerintem ha a táp minőségi prémium, akkor napi egy tasakos bármilyen lehet, Felix vagy Whiskas, vagy Friskies, teljesen mindegy! Mellette adhatod neki a husit lével együtt, nagyon szeretik! Keményebb macskák megeszik a csirke zúzát is! :) Azt mondom inkább főzd meg, biztos ami biztos! És persze a táp is mindig neki megfelelő legyen! Kicsiknek való, ivartalanítottaknak való, ha érzékenybelű akkor olyat válassz! Így kevés ezt kijelenteni, hogy te ezzel meg azzal fogsz etetni, mert a kérdés az hogy megeszi e egyáltalán, úgyis ő dönt, ha keményebb vagy persze akkor nem! Fontos az is, hogy eddig mit evett! Menhelyen nem adnak minőségi tápot, hacsak nem adományba kapták, de akkor sem sok jut nekik, sokan vannak! Gondolom egyszerű olcsóbb fajta tápot kapnak, és félő ilyen esetben, hogy azt megszokja és nem fogja megenni a prémiumot, mert abban nincs annyi ízfokozó! Ha kemény vagy sikerül! Sok sikert és gratulálok! :)
2014. febr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!