Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lop a sziámim?

Miért lop a sziámim?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves sziámi fiú cicám. Nem régiben szokásává vált, hogy lopja az ételt vagy, ami épp megtetszik neki.

Nem értem miért, főleg a kaját. Mindig kap ugyan abban az idő pontban, ugyan annyit és van neki kint egész nap száraz, ha megéhezik nap közben.

Esetleg gondja lehet azzal, hogy én nap közben iskolában vagyok?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



#lopás #sziámi #lopós macska
2014. febr. 19. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet, finomabb, amit ellop, mint a szárazkaja. Egyébként a mi macskánk is lopna, ha lenne rá módja illetve ha van (mert elöl marad valami, pl. a kutyák kajájából), pedig ő sem éhezik.
2014. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem is van egy sziami kandurom. O is lopkodos- nemcsak a kajat csorja el, beleiszik a vizes poharamba is. Pedig gondoskodom arrol, hogy a talban mindig friss viz legyen. Ezenkivul mindent -hajgumi, fulbevalo, zsepi, stb.- ellop. Igazi kis tolvaj. :-D
2014. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor ez fajta jellemző. Ő az ezüst láncomat rágta meg és tüntette el a medálomat ismeretlen helyre, mert azóta sincs meg, hogy a szobát át rendeztem :/

Én igyekszek elpakolni mindent, de sajnos nem egyedül vagyok és mások nem értik meg, hogy az ajtót csukni vagy a kaját el kell pakolni, mert kíváncsi és falánk.

2014. febr. 19. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Minden sziámi ilyen. Az enyém egyszer egy fél kilós szalonna darabot lelopott az asztalról. De nem ette meg :D
2014. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden macska ilyen! Aranyosak, játékosak! Nekem sima házi van, ő is lopkodott míg kisebb volt, most 10 hónapos, kinőtte már. hajgumi, szivacs bármi jöhetett. :) kaját nem tud, nem hagyok elől! Ha ételt lop és pont látod pl a székről áll az asztalra vagy csak simán fent van a pulton, söpörd le egy határozott mozdulattal. Ne üsd meg, söpörd le. Nem kell sokszor ezt megcsinálnod, megjegyzi, okos állat a macska!
2014. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!