Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adott már le valaki kóbor...

Adott már le valaki kóbor macskát az Illatos úton?

Figyelt kérdés
Kóbor macska jár hozzánk, le akarom adni az Illatos úton, kell ezért fizetni? Mennyit?
2014. febr. 20. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha van egy kis szíved, akkor nem csinálsz ilyet. Onnan szinte 0 esélye van annak, hogy szerető gazdákhoz kerül. Ha nagyon zavar a macska és nem akarod megtűrni a környéken akkor próbáld meg előtte valakinek odaajándékozni. Esetleg állatvédő szervezeteknek, menhelyeknek is írhatsz, de kérlek ne add le sintértelepre!:(

Tudom, hogy ez így kicsit több idő és macera, de egyetlen állat sem érdemli meg hogy ilyen helyre kerüljön, az a macska nem tehet róla hogy kóbor, nincs gazdája, csak életben szeretne maradni, nem Téged bosszantani.:(

Hozzánk is csapódott egy kóbor cica kb fél éve, de nekem nem volt szívem elzavarni, szoktam neki kirakni maradékot, vagy amit az én macskáim nem esznek meg, nagyon hálás érte, és nem zavar senkit sem, hogy néha felbukkan.

2014. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni a leadásért.

A macskákat egyébként viszonylag gyorsan el szokták vinni az Illatosról.


Én egyébként nem adnám le, mit vétett ellened? Az sem biztos, hogy kóbor, a legtöbb kijárós macska az idejének nagy részét az utcán tölti.

2014. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne add le! Ha lehet tartsd meg!

Nem, a macskák is sokáig bent szoktak lenni, kortól, kinézettől függ a gazdásodás gyorsasága! :(

2014. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Többnyire macskamentők szokták kihozni őket, kinézetre, korra való tekintet nélkül. Most sincs nekik egy sem.
2014. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen a cicamentők szokták kihozni őket, ők csak azt látják hogy egy elárvult szegénysorú cica, és nem nézik, hogy néz ki!!!
2014. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szoktam etetni kóbor macskákat és idevetődött egy vemhes cica. Tanácstalan vagyok, félek, hogy ha nem adom le, macskafarm lesz itt. Sajnos már jártam úgy, hogy akkora macskatanya alakult ki a kóborok etetése kapcsán, hogy átmenetileg fel kellett függesztenem az etetést, ijesztővé vált a helyzet.Mi a frászt csináljak egy vemhes idevetődött kóbor macskával?
2014. febr. 20. 21:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, keress fel néhány társaságot, hátha valamelyik bevállalja legalább az ivartalanítást úgy, hogy utána visszaengedik a macskát. Jobb esetben el is viszik. Ha nem, én leadnám az Illatosra, ott ivartalanítják és előbb-utóbb kiviszi valaki.


Sajnos a kóbor macskák etetése jószándékból fakad, de az eredménye mindig egyre több és több macska, tehát nem visz sehová.

2014. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, akkor ha nem akarod megtartani és mindjárt ivartalaníttatni (utolsó pillanatig lehetséges) akkor add le, ott majd elvégzik a műtétet is!
2014. febr. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy lehet a kóbor macskák etetését normális keretek közt megoldani. Sajnos, ahol etetik őket ott egyre több és több macska lesz. A mienk is átjár a szomszédba is kosztolni, hiába van itthon előtte a kaja egész nap. Az Illatosról kiviszik a cicákat, viszont itt a tavasz, és az etetett cicák közül sokan vemhesek lesznek.
2014. febr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!