Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskám sebeivel?

Mit tegyek a macskám sebeivel?

Figyelt kérdés
A macskám valami miatt kikaparta 2 helyen a nyakán a szőrt és besebesedett, 2 hete voltunk vele dokinál, ő azt mondta, hogy ez semmi komoly csak valami gombás fertőzés amit más macskáktól kapnak el a fiatal macskák, írt fel neki kenőcsöt, eddig rendben is van de a macskám folyton vakarássza a sebeit és emiatt egyáltalán nem gyógyul, ha már sebesedne egy kicsit akkor szintén kikaparja. Gézzel már kötöttem be neki de ennek ellenére eléri. Kérlek segítsetek.
2014. febr. 20. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szoktak gallért tenni a maccsra.
2014. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én macskámnak éppen most múlt el hasonló gondja.


Ha van otthon hintőporod, akkor fogj egy tiszta fültiszító pálcikát, tegyél rá hintőport, és ezzel "pamacsold" be a kérdéses területet. Enyhíti a viszketést és a talcum (ez van a hintőporban) inert anyag, nem lesz tőle semmi baja a macskának.


Ha sebhintőporod van, az is jó rá.


Ja: ne kösd be a sebet semmivel, mert ez irritálja a macskát és mindenáron le fogja szedni a kötést. Mivel úgyis leszedni, közben kaparja is magát, tehát újragenerálja a problémát.

2014. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
javaslom a gallért illetve a jódos kezelést.. hasonlóval voltunk mi is csak mi másik cicával verekedtünk össze egy lány cicáért úgy sejtem és hát az én cicusomnak 4 nap alatt szinte teljesen begyógyult :)
2014. febr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gallér csak kikészítené. Vegyél rá Betadinet ez seb fertőtlenítő. És mosogasd neki naponta 3szor. De a dokid adhatott volna rá valami jobbat is. Vidd vissza és mond hogy nem javul. Vagy menj be az állatpatikába és kérj gombára valamit. De mond hogy macskának kell. Botosan ajánlanak majd valamit. Talán ha a Betadinenal fertőtleníted, plusszban az is jó lesz a krémek mellé. A körméből a kosz csak ront.. Előbb fertőtlenítsd és utána tedd rá amit a doki ajánl vagy a patikus. De ez ellen lennie kell védőoltásnak is.
2014. febr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza (nem kell szerintem a macskát vinned, nem tudom mennyire ismered/vagy jóba vele, az enyém mindig emlékszik rám ha ott voltam és simán visszatudok menni! Szerencsére mindig mesélek valami vicceset róla és így meg is jegyez, vagy kapásból mikor parvós volt akkor úgy hívta, hogy a hányós cica) és mond meg, hogy adjon mást mert nem múlt el és kérjél a sebesedésre is valamit!
2014. febr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A) visszaviszed ugyanoda, de viszed a macskát is


B) elviszed máshova


De orvos lássa.


Én eddig egyébként úgy tudtam, hogy a gombás elváltozások a macskán tipikus esetben nem viszketnek. Mindenféle más is lehet, nekünk pl. rühes volt a macska. Mikor elvittük, még csak szőrhiányok voltak rajta, de már akkor közölték, hogy rühes. Csodálkoztunk is rajta, mivel nem volt sebes stb. csak szőrhiányos. De mondta az orvos, hogy így kezdődik, majd később vakarja szét. Valóban, két alkalommal kapott egy injekciót kapott, és el is múlt.


De különben én nem értem, hogy miért kérdés, hogy nem javul a macska, akkor vissza kell vinni. Ezt minden kezelés végén az orvosok is elmondják eddig akárhány helyen jártunk, hogy XY időn belül ennek látszani/javulni kell, ha nem, akkor vissza kell hozni.

2014. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!