Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap du. Ivartalanítottuk...

Tegnap du. Ivartalanítottuk cicámat. Ma reggelre már teljesen jól tud közlekedni, de szomorúnak tűnik. Ez most fáj neki még vagy miért van ez? Vagy még az altató hatása mindig?

Figyelt kérdés
Enni nem igazán evett csak belenyalt,inni nem ivott.A szemén még picit látszik hogy bágyadt.Illetve van a papírán egy olyan hogy fájdalomcsillapító javasolt.Most emberi??Vagy van külön neki való?

2014. febr. 21. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Fáj neki a seb, hiszen miért ne fájna? Csak mert nem mondhatja, te azért látod rajta, hogy szenved, ugye?


Állatpatikába menj, ott kérj neki fájdalomcsillapítót. Az emberi gyógyszerek legtöbbször nem nekik valóak, sőt ártanak. Cicusoknak, kutyusoknak szokszor csinálnak gél állagú gyógyszert, amit rá kell kenni a mancsukra vagy az orruk hegyére, mert onnan automatikusan lenyalják.


Azért nem iszik, mert még bizonytalan, lehet, hogy szédül. Olyankor a jószág nem iszik. Tegyél ki neki vizet egy kis tálba, hogy ihasson, ha jobban lesz - de addig ne adj neki vizet, amíg maga, a saját a lábain el nem ballag inni. Ez azt jelenti, hogy már elég erős, hogy meg tudja tartani ivás közben a fejét és nem áll fenn a fulladásveszély. Enni is akkor fog, ha jobban lesz.


Az almot nézd rendszeresen, hogy pisil-e. Egy napnál többet nem szabad, hogy ne igyon és ne ürítsen, legalább vizeletet.

2014. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kell neki! Nekem az orvos írta fel amikor ivartalanították, az állatorvos. nem emlékszem mi volt a neve, de hívd fel ne szenvedjen. És még bepantent is írt fel azt hiszem, a sebére amit majd kenegetni kell. nem értem szóban miért nem mondta el a csillapítót és miért nem írta fel. Enni nekem is csak annyit evett, hogy a nedves alutasakos kajáról lenyalta a szaftot.
2014. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sőt! Ott ahol megműtötték, ott már adta is a pénztárnál nekem a gyógyszerét.
2014. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát basszus el sem hiszem :@ a kórházban van patika is bementem a nő meg aztmondta hogy majd azt az orvos ad fájdalomcsillapitot (azthiszed adott?!) ,de mondom valami vitamint adjon már legalább ugy adott ilyen vmi nagy tablettás multivitamint,de hogy azt is hogy fogom beadni neki még egy külön vicc lesz...nagyon finnyás,és amugy ő is csak a szaftot nyalta le meg a tejecskét már iszogatta :)
2014. febr. 21. 11:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nyalogatja a seb körül ahol még maradt egy kis szőre azt nyalogatja egyemmeg :D de a sebet háálaistennek konkrétan nem nyalogatja.Amugy igy mikor fog elapadni a teje? mert még szoptatott mikor elvittük ivartalanítani.
2014. febr. 21. 11:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mikor apad el, de azt igen, hogy ahány ilyen állatklinika, annyi bánásmód. Nálunk egyből adta a doki a fájdalomcsillapítót, elmondta, hogy a kakilás miatt most csak nedveset adjak neki enni, szárazzal ne is próbálkozzak. Azóta sem szerezted be a fájdalomcsillapítót? Adtak a nyakára olyan gallért? Hogy ki ne tépje a varratokat. Nekem adtak, kb 100 Ft, de fontos. Remélem hamar jobban lesz a cicád, az enyémnek 1 hétig tartott még helyreállt, bár már műtét másnapján játszott a labdájával.
2014. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azta én 800 valamennyiért vettem a dokitol a gallért :D hát jobban van csak olyan mintha fájna neki....de a neten azt olvastam csak 2-3napig igényli a fájdalomcsillapítót és mi már a 3.napban vagyunk.
2014. febr. 22. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!