Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van még esély arra, hogy...

Van még esély arra, hogy előkeüljön?

Figyelt kérdés
Elköltöztünk vidékre és a cicámat is elhoztuk! 3 napig visszajött, de már 4 napja nincs meg! Mindenhol kerestem, de nem találom. Van kettő kutya, de meg vannak kötve. A cica pontos korát nem tudom, de 4 éve találtunk rá. Ivartalanított kandúr.Elég erős, nem túl barátkozós a többi macskával.

2014. febr. 22. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idő után engedtétek ki? Új helyen 2-3 hétig minimum bent kell tartani, míg 100%-ban megbarátkozik az új helyével, megérti, hogy az az ő terülte, majd felügyelettel szabad csak kiengedni, míg a kertben is biztonsággal mozog. A macskáknak a területük nagyon fontos, hirtelen új helyen elveszettnek érzik magukat...


Szomszédokon menjetek körbe, anyukáméknál már volt olyan, hogy a szomszéd véletlen bezárta... Plakátok is segíthetnek.


De amúgy 50-50% esélye van. Azért is nem szabad csak várni, hogy hátha jön, hanem kajtatni kell utána, mert lehet történt vele valami és nem tud jönni!

2014. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kor-Nelly ***** válasza:
Esély van rá, de az idő előrehaladtával egyre kisebb. Mindez nem feltétlen azt jelenti, hogy meghalt. Lehet, hogy messzire ment és nem talált haza. Szerintem cicáknál is úgy van, ahogy embereknél: van amelyik jól tájékozódik és van, amelyik nem. A szomszédoknál érdemes kérdezősködni, meg kitenni valami felhívást, de éld meg csodaként, ha hazamegy! Mindezt úgy mondom, hogy volt cicám, ami 6 nap után került haza makk egészségesen, és volt, aki 10 nap elteltével csont soványan és volt, akit ma is várok....
2014. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Először pórázon körbesétáltam vele. De utána elszökött. Itt sétált a kertbe és nagyon jól érezte magát.Sajnos őt nem lehet bent tartani, mert megszokta a kint létet. Estére mindig előkerült! De szerda este esett is az eső és nem láttam. Valószínű behúzódott valahová. Tettem ki neki ételt, de errefelé nagyon sok a macska, szóval nem biztos, hogy ő ette meg.Csak 2 szomszédunk van és falu 1,5 km-re van tőlünk. De a közelbe van egy erdő is. Nagyon makacs a cicám, mindig extrém dolgokat csinál. 10 km-re van a régi lakhelyünk, és olvastam, hogy a cicák egy nap 20 km-ert is képesek megtenni. Lehet, hogy vissza szökött?
2014. febr. 22. 20:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Az előző lakhelyen ő volt az alfahím. Lehet, hogy most területet ment szerezni? Már mindenre gondoltam. De az emberek itt nem olyanok, hogy bántanák. A kutyáktól félek, de nagyon ügyes és gyors a cicám, mert egész életében az utcán élt.
2014. febr. 22. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
"10 km-re van a régi lakhelyünk, és olvastam, hogy a cicák egy nap 20 km-ert is képesek megtenni. Lehet, hogy vissza szökött?"- Igen, némelyik macska nagyon jól tájékozódik és nem probléma nekik. Nézd meg a régi lakóhelyeteken !
2014. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg fogom nézni. :) A régi gazdái is azt mondták azért hagyták ott, mert elvile visszaszökött. De ők csak 3 km-re költöztek el. Köszönöm a válaszokat. :)
2014. febr. 23. 10:23
 7/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek előkerült! :)) 2 hónap után.
2014. ápr. 11. 16:10
 8/9 Kor-Nelly ***** válasza:
Magától ment haza?
2014. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem. Anyukám megtalálta a házunktól 1 km.re. Le volt fogyva nagyon, de azóta rendbe hoztam, és el se ment. :)
2014. aug. 8. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!