Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám dél óta nyáladzik,...

A macskám dél óta nyáladzik, remeg az állkapcsa meg letargikus. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
tegnap találtunk benne egy kullancsot de csak ma tudtuk kiszedni és csak úgy kitéptem de ez azután volt miután megláttuk hogy a macska nyáladzik, remeg, kedvetlen, magába fordúló. félünk hogy lehet hogy a kullancs fertőzte e meg vagy hogy megmérgezték.Mivel állatorvos csak hétfőn van most csak tippelgetni tudunk mi lehet a baja. Kérem akinek a cicusával valami hasonló történt vagy aki tud bármit is az írja le.

2014. febr. 22. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet,hogy veszett?
2014. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

remeg,nyáladzik...

mérgezésnek tűnik.próbálj tejet itatni vele.

2014. febr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 piriiiiii ***** válasza:

Most öt macskám van, világéletemben rengeteg cicám volt, és olyan helyen élünk, ahol könnyen szednek össze kullancsokat. Van, hogy észre sem veszem, és tök sokáig benne van egy kullancs, vagy akár több is, de még sosem volt baja egyiknek sem ettől. Szóval nem hiszem, hogy ez az oka, bár semmiben sem lehetek biztos.

Egyébként hasonló a kutyámmal szokott lenni. Egy 7 éves szuka foxi, játékos, erős és egészséges, azt leszámítva, hogy kábé hvavonta egyszer van egy ilyen rohama. Ilyenkor ő is remeg, nagyon gyenge, menni alig tud, nyáladzik, és úgy hiszem, hogy az izmait sem nagyon tudja működtetni, mert bepisil, bepiszkít. De ez mindig maximum 20-25 percig tart, hirtelen jobban lesz. És az állatorvos sem tud semmit... én epilepsziát mondanék, teljesen görcsben van az állat... bár a Te cicádnak nem teljesen ilyesmik a tünetei.

2014. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kor-Nelly ***** válasza:
Én inkább méregre gyanakodnék, ha az, akkor viszont azonnali orvosi segítségre lenne szüksége. Nekem kutyám halt meg kullancs miatt 2001-ben, de annak nem ilyen tünetei voltak.
2014. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kor-Nelly ***** válasza:
Kifelejtettem, hogy cicám meg mérgezett egeret evett, de nyáladzás nála sem volt. Szomorúan feküdt, de állatorvos megmentette. Csak méreg lehet sokféle. Esetleg tényleg epilepsziás, csak ha dél óta tart, az kicsit hosszú idő egy rohamnak. Nem tudom, hogy hol laksz, de elméletileg kell, hogy legyen ügyeletes állatorvos. Nálunk az állatorvosi rendelőnél ki szokott írva lenni, hogy ki az ügyeletes a környéken.
2014. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kor-Nelly ***** válasza:
2014. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már délben kellett volna dokit keresni. És hívogatni egy párat. Szerintem méreg. :( Amitől iszonyatos fájdalmai lesznek/vannak.. De bárcsak ne az lenne. Nem kellene ki engedni csak egy kis ideig. Sajnálom. :(
2014. febr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fagyállómérgezés! Nekünk tavaly volt!

Ha időben vagy és mérgezés! Pálinka! Tedd párnahuzatba! A lábad közé, és fecskendővel pálinkát tölts belé! Ha nem megy májat áztass pálinkába! Kicsi darabokat tegyél a szájába és nyelesd le vele!! Morogni fog! Ellenkezni! Vki segitsen!! Ha fagyálló mérgezés,nem segít más!

Nekünk akkor 2 macskánk elpusztult már mire egy barátom ezt találta a neten ezt! A 3.megmaradt! Kb. 20perc a beavatkozás után és hányni fog!!

Remélem ha ez is,még időben vagy!

2014. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a tippeket!

elvittük az állatorvoshpz másnap aki azt mondta hogy mérgezés és adott egy injekciót de az nem vált be így lehívtunk egy másik állatorvost aki azt mondta hogy valami gümő keletkezett az állkapcsán ami ha szerencsénk van hamarosan ki fog fakadni. Kétszer jött le hozzánk mindkétszer adott neki injekciót meg valami fehér port , hogy azt szórjuk a kajájára és most már hála istennek rendben van és ugyan úgy harcol velünk és teszi tönkre a kezemet:D

2014. márc. 13. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:
nagyon örülök
2014. márc. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!