Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyugtató macskáknak?

Szayan kérdése:

Nyugtató macskáknak?

Figyelt kérdés
Ismerősömnél van egy mentett kb. 1 éves, ivartalanított kandúr. A cicát én találtam, nálam is lakott az ivartalanításig, sajnos itt nem maradhatott, van két ivartalanított kandúrom, akik nem szerették, folyamatos volt a harc. Jó helyre került, benti cica lett, csak prémium tápot eszik. Azonban van egy gond, ami miatt az új gazdi már kezd kétségbe esni: erősen hullik a macska szőre! Először a nyakán és a füle környékén kezdett kopaszodni. Elvitte orvoshoz, kapott gomba elleni injekciót, meg immunerősítő gyógyszert szedett. A kontrollon úgy tűnt, használ, javult a kopaszodás, de azért kapott macskáknak való Béres cseppet, amit szed is. Most újra kezdődik, a hasán! Mi arra tippelünk, hogy a stressztől lehet, ugyanis a gazdi megfigyelte, hogy több szőrt talál, ha egyedül hagyja, pl. lemegy a boltba, vagy elszalad a városba. Nem tud valaki ajánlani valamit, hogy ne stresszeljen ennyire? Még mindig fél, hogy az új gazdi is elhagyja? Január közepén került oda! A gazdi nyugdíjas, állandóan a cicával foglalkozik, szereti, játszik vele, lesi a kívánságait, ráadásul ott egyedüli cica, semmi stresszforrás nincs a lakásban. Jövőhéten újabb kontrollra megy, de hátha addig is valaki tud mondani valamit!
2014. febr. 26. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Van valami Bach-virágterápián alapuló Animal Bonbon. Én az autózástól félő kutyámon akarom kipróbálni a közeljövőben, de cicának is jó lehet, úgy tudom. A petissimo.hu weboldalon lehet rendelni, a táplálékkiegészítők között van.
2014. febr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Seduxent lehet adni macskáknak, persze a súlyához mérten, általában 1/8 szemet. Az más kérdés, hogy én nem nyugtatóznám szívesen a macskámat, inkább hozzá kellene szoktatni ahhoz, hogy a gazdi néha elmegy otthonról. Szerintem ezt az idő fogja megoldani, meg ha rájön a maccs, hogy ha el is megy a gazdi, akkor se végleg. Csinálhatnátok azt, amit a kutyáknál: szó nélkül ki az ajtón, majd 5 perc múlva visszamenni valami finomsággal, hogy az otthagyás ne rossz élmény legyen.
2014. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kolbászmester válasza:
0%
dobja eléje egy nagy copákot máris lenyugszik a kis dögee
2014. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Ne tüneti kezelésben gondolkodjatok, vizsgálja ki rendesen az orvos. Gondolom ha nemlett volna gombás, nem kapott volna rá kezelést és nem javult volna tőle. Vigye vissza és rendesen vizsgáltassa ki. Millió dolog miatt vakarózhat, lehet ezer féle bőrproblémája, de allergiája is a táp valamely összetevőjére vagy bármi másra.
2014. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a stressztől lenne. Ez valami gombás betegség amit kezelni kell. Erre van oltás is. Felesleges emiatt benyugtatózni. A szervezetét tönkre tenni. Minden nap meg nem adhatod neki. Nem kell az. Kezelni kell a bőrproblémát. Az Immunovet jó az ilyen gombásbetegségekre is. Meg szokja az új helyet. Kell egy kis idő és kész.
2014. febr. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Be ne adj neki seduxent...
2014. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy én nem szégyelleném elvinni máshova. Egyik macskámmal 8 orvoson mentem át, mire úgy kezelték, ahogy kellett. És van direkt depis cicáknak szóló kedély javító is, de azt is az orvosnak kell indokoltnak látni.


Feliway párologtatót próbáltátok már? Ha a stressztől lenne az segíthet. De mondom én inkább vinném máshova. Hormonprobléma is lehet, ezerféle dolog.

2014. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel táplálékallergia is lehet, annak jellemző tünete a szőrhullás. Sajnos csak vérvétellel állapítható meg pontosan. Nem hinném, hogy stressz miatt hullana a szőre.
2014. febr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!