Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok nekem ajánlani...

Tudnátok nekem ajánlani valami jó száraz macska kaját ivartalanitott macskának?

Figyelt kérdés
Cicàmat pénteken ivartalanitották és az orvos a "Hill's Feline fiatal, ivartalanított macskáknak - csirkés" tàpot ajánlotta. 5050ft-ért vettem 1,5kg-t, és persze nem tetszik neki! Nem evett belőle egy falatot se. Tudnátok vmi jót ajánlani? (Elég válogatós cica....)

2014. febr. 27. 22:29
1 2
 1/17 Maxitabi ***** válasza:
90%

Mit evett eddig?

És a Hills nem túl jó,csak az állatorvosok ezt nyomatják az RC-vel együtt..

Mivel jobban kell majd ügyelni a súlyára, én gabonamentes tápot keresnék mindenképpen(meg amúgy is).

Nálunk orijen és acana vannak, és nagyon szeretik. Igaz,nem olcsó,de a legjobbak -szerintem.Viszont mivel előtte sosem kóstoltak rosszabbat,ezért megeszik.

A tied lehet, hogy azért nem eszi,mert az erősebb ízesítésűekhez szokott..türelem. Próbáld a régihez keverni, fokozatosan egyre többet adagolni az újból. A cicák nagyon makacs állatok,de ne hagyd magad!! Légy kemény!

Jó még a canine caviar, feline caviar,natural &delicious, brit care,applaws,granatapet,taste of the wild,leonardo... -nem mindegyik gabonamentes,rá kell keresni!

2014. febr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az összes ivartalanított hím macskám rosszul volt ezektől a kajáktól.De annyira,hogy az egyik el is halálozott tőlük 9 éves korában a másiknál ugyanez 2 évesen jelentkezett.Két héten keresztül nem maradt meg benne semmi,akkor sima nyers csirkelábat adtam neki,próbából és megmaradt benne.Azóta csirkefejjel,szárnnyal stb etetem 12 éves.


Ezek ragadozók,nem valók nekik ezek az ételek.

Az én állatorvosom pl tudja is ezt azt mondja rájuk a mai ételek fölösleges ballasztanyagok.


Lefogadom a válogatós cicád a megfőzött csirkefejet úgy enné,mint aki még nem evett.Amit az áruházak polcain veszel,a macskáim számára ehetetlenek.Vannak a piacon olyan állateledelesek,akik árulnak direkt a háziállatoknak csirke lábat és fejet.

2014. febr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát eddig szárazból kimerősen vettem royal canin junior tápot meg whiskas juniort evett. Meg egyszer vettem véletlen kitekat steril tápot :-D de akkor ugye nem volt még meg a műtét. Ezeket mindet megette. De egyébként egyre jobban válogat. Alutasakosból is kishíjàn csak a lazacosat eszi már meg! (De abbol se mindet :-D kitekatot pl nem. De felixet nagyon szereti, meg abbol a lepényhalasat.) Pedig régen összes ízetésűt megette.


"Pro Plan Cat Sterilised Lazac" erről vélemény? Nem is nagyon drága, meg én azért néztem mert lazacos! Többinél nem láttam nagyon h lenne ilyen izesítésű. Egyébként amikor keresek neki száraz kaját, akkor összetevőknél mit figyeljek? Mi legyen benne és mi ne?


2.válaszoló: azt hiszem vhol láttam màr szárìtott csirke lábat :-D de nem evett még olyat. De hát macskák nem is ehetnének csöves csontot!? Legalább is én úgy tudom

2014. febr. 27. 23:20
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Istenem 23 macskám volt eddig!

Csöves csontot??A csontban (persze nem a nagyon vékonyban,mert attól megfulladhat) olyan anyagok vannak,amihez a macska végképp nem jut hozzá a konzervekben.A macskáim mindig megették a csont egy részét.


Nem szárított csirkelábakról beszélek,normális csirke részekről,amit megfőzöl és odaadod a macskának,a macska pedig úgy fogja enni,mint a "vett malac".

Plussz sokkal olcsóbban megúszod,mint ezekkel a kész ételekkel.


Figyelj egy szó,mint száz,ne te,hanem döntse el a macska ő,ő jobban tudja mi a jó neki,csináld meg,aztán majd meglátod.

Mondom az enyémben már két hete nem maradt meg semmi,alig vonszolta magát két évesen,mire eszembe jutott az annyira "átkozott" csöves csont,olyan jól lett tőle,hogy már 10 éve ezen él.Addig a konzervektől volt egy szájszaga is és az is elmúlt.

2014. febr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Rendben. Egyszer kipróbálom majd :) egyébként amit főzünk mindig szoktunk neki adni belőle, de nem nagyon eszi azokat se! Kivéve a csirke mellet meg a hekk-et! :-D Azokat nagyon szereti.
2014. febr. 27. 23:46
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Na látod én is csirkéről beszéltem eddig is.Egyébként az enyém eszi a mirelit halakat is,kivéve a pangasius filét,abba beleszagol és mintha valami nagyon undorítót szagolna elfordul tőle.
2014. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Pangasiust enyém se szereti nagyon! Max 1-2 falatot eszik belöle :-D
2014. febr. 28. 00:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy 10éves, 6hónaposan ivartalanított csincsillaperzsám van. Szobacica. Inkább sovány, mint kövér. Én Fit+ Fun Jelly alutasakossal, PreVital alutasakossal etetek. Száraz csak nap közben van előtte, vacsira alutasakost kap. Szárazat most Fit + Fun-t kap. Ha húst vágok, abból nyersen mindig kap.
2014. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Veheted neki továbbra is a RC kittent. Igazából a lényeg az, hogy ne ezeket a hulladék tápokat egye.


Azért én nem írnám le a Hill's-t, én azzal etetek, nekem az orijentől nagyon meghíztak, hiába az útmutató szerint adtam nekik, ráadásul az egyik macskám öreg, vesediétára szorul, ő le is van tiltva a túl sok fehérjéről, szóval neki mégcsak nem is lenne jó. Én elhiszem, hogy a természetben ugyanazt eszi a kicsi, felnőtt, idős is, de a természetben nem is élnek el 20 évig, és szerintem csupán egy fajta táppal például a korosodás, betegségek stb. miatti igényekhez sem lehet alkalmazkodni. Így inkább etetek hill'sel, azt a macskát is, amelyiknek semmi baja, mert ha mégis lesz és alkalmatlan lesz az egyféle táp az etetésére, akkor nem lesz kínkeserves az átállás arra a márkára, aminek van az ő speciális igényeire is megoldása.

2014. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Akkor elmondom, hogy prémium táp ide vagy oda, nem ette meg az enyém sem! Nem tudtok olyat mondani, amit ne próbáltam volna. Egyik sem! Csak a Perfect fit pro steril és most új kedvenc a Purina One Cat marhás. Ezeket boltban lehet kapni. Ha nagyon ragaszkodsz a prémiumhoz, akkor legyél szigorú és ne adj neki mást, majd megeszi ha éhes lesz! Ha nem, akkor ezt a kettőt meg tudod vásárolni a boltban, és van 400g-os kiszerelés is, hátha nem tetszik neki! Ezeknek a hústartalma 14-17% körül van! A többi bolti moslékhoz képest ez nagyon jó eledel! Mindegy ki mit mond, úgyis a cica dönti el! :)
2014. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!