Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobamacskások! Ti milyen...

Szobamacskások! Ti milyen gyakran engeditek ki a macskátokat, illetve egyáltalán mennyire igényli?

Figyelt kérdés
Nekünk van egy 8 hónapos kandúrunk, és szomszédaink nem igazán támogatják, hogy kijárkáljon a macska, viszont ő szeretne. Elképzelhető, hogy neménél fogva szeretne ennyire kimenni? Tehát esetleg ivartalanítástól nyugodtabb lenne ilyen téren?
2014. márc. 2. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nyugodtabb lenne az ivartalanítástól, előbb-utóbb úgyis muszáj lesz, mert jelölni fog és az nagy büdös, ezenkívül egészségügyileg is indokolt.


Ha kiengeditek, később is ki akar majd menni. Ha csak bent van tartva, megszokja, elfogadja.

2014. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én hétvégén szoktam pórázon kivinni ,már ha szép az idő. 1500 ft.-ért birsz venni macska kámot és pórázt.
2014. márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Soha nem engedem ki a cicáimat, rengeteg veszély fenyegeti őket kint. Én is pórázon szoktam kivinni őket a kertbe. Ingergazdag környezetet kell biztosítani neki bent (játékok, kaparófa, sokat kell vele játszani) és boldog cica lesz bent. Minél előbb vidd el ivartalanítani, mert 8 hónapos korban már ivarérnek. Ha egyszer elkezd jelölni, elképzelhető, hogy ivartalanítás után is fogja csinálni. Ezt ne várd meg.
2014. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nekem itthon, kertes házban újra benti macskám lenne, azt hiszem, csináltatnék neki egy kifutót. Nagyon ötleteseket találni a neten. Legalább ki tud benne menni a cica a levegőre, tud napozni, stb, csak épp meglógni nem tud.
2014. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem. köszi a válaszokat :)
2014. márc. 2. 18:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem engedem ki. Egyrészt engem megölne az ideg, hogy mi baja lesz, másrészt meg nem is tudná mit csináljon kint. Még meg sem tudná védeni magát. Ezen kívül meg rengeteg betegséget össze tudna szedni.

9éve idebent van, tőle aztán nyitva lehet minden, de még a teraszra sem hajlandó kimenni, amit nem is bánok, főleg, hogy ivartalanítás után (6hónap) nem nőtt tovább.

2014. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!