Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két éves macskánál etetés...

Jeannie kérdése:

Két éves macskánál etetés után az őrült rohangálás normális dolog?

Figyelt kérdés
Van egy lassan két éves Maine Coon keverék cicánk, aki ha kap konzervet vagy alutasakosat, folyton felpörög evés után, vernyákol, rohangál. Ha bekajál nyers húsból, akkor azonnal aludni megy utána, illetve száraztáp ki van téve neki folyton, abból sokszor csak pár szemet eszik amikor felkel, akkor sincs semmi baja, tök nyugodt. Csak a konzervvel/alutasakossal csinálja ezt, és nem napszakfüggő, akár reggel adom neki, akár vacsorára, mindig ugyanez van. Ilyenkor egyértelműen jelzi, hogy játszani akar. Ez mitől lehet? Rossz tápválasztás?

2014. márc. 5. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen nedveset adsz neki? A boltokban kaphatók (Whiskat, Friskies, Kitekat...stb.) nagyon silány minőségűek és tele vannak mesterséges anyagokkal (ízfokozó, színanyag). Arra tippelek, hogy valami ilyesmi válthatja ki. Hiszen gyerekeknél is okoz hiperaktivitást néhány mesterséges színezőanyag.
2014. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igyekeztem azért a prémiumból venni neki, szerintem egyikben sem volt szinezék meg aroma, bár ki tudja, mind temészetes színű meg jó szagú volt :D Kölyökként Fressnaps-os saját márkás Premiere, Select Gold és BioPlan konzervet, Iams, Animonda alutasakosat kapott, mostanában meg Aldis, DM-es saját márkás alutasakosat kap, tetszik neki, megeszi, de utána meg van kattanva. Most néztem a DM-es zacskót, elvileg természetes alapanyagokból van és cukormentes.

De köszi a tippet, veszek majd egy Hill's tasakosat, és kipróbáljuk, hátha a szuperprémiumtól nem lesz hiperaktív.

2014. márc. 5. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezek jók, amiket adtál neki, akkor nem a mesterséges cucc csinálja. Az Aldis Topix és Shah valamint a Dm-es kaják sem tartalmaznak mesterséges dolgokat.
2014. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bahaha, hiperaktivitás, ezen jót nevettem.

Az enyémek mindkettő csinálja, nagyon jellemző jelenség, ahogyan utána a wc-használat is. Csak csikar a hasuk.

2014. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!